3. Малага нанесе тежък удар по шампионските амбиции на Барселона (ВИДЕО)

Малага нанесе тежък удар по шампионските амбиции на Барселона (ВИДЕО)

Каталунците загубиха с 0:2 гостуването си на "Ла Росаледа", Неймар си изпроси червен картон в 65-ата

Малага нанесе сериозен удар по шампионските амбиции на Барселона, побеждавайки с 2:0 каталунците у дома. „Лос кулес” доминираха на терена през двете части на срещата, но не показаха прецизност при завършващия удар, а в последните 25 минути на срещата играха и с човек по-малко, след като Неймар бе изгонен. Точни за Малага бяха Сандро в 32-ата и резервата Джонатан Родригес в 90-ата. Така Барса пропусна шанса си да се изравни по точки с Реал Мадрид и остава на втора позиция с 69. Малага има вече 33 точки и се изкачи на 14-о място.

Барселона доминираше през първата половина, но каталунците не успяха да се възползват от множеството си шансове пред вратата на Малага.

Едно от най-чистите положения преди почивката пропиля Суарес, който в 16-ата бе изведен от Алба в наказателното поле, но ударът му бе спрян от вратаря Камени.

В 24-ата Ресио пък не успя да се възползва от слабо отиграване на Тер Стеген и би неточно.

В 32-ата Сандро Рамирес вдигна на крака феновете на „Ла Росаледа”. Нападателят напредна през централната зона, преодоля Матийо и с техничен удар откри резултата.

Барса продължи с офанизвата си и след почивката, но също толкова безрезултатно както и през първото полувреме.

При атака на домакините в 57-ата Сандро изведе отично Хуанпи, но последният би право в ръцете на Тер Стеген. Три по-късно Неймар стреля в гредата от много малък ъгъл.

Бразилецът се отчете с още един пропуск малко по-късно. Суарес бе изведен отдясно, но ъгълът стана много малък, уругваецът изчака и подаде към Неймар, за който обаче топката бе трудна и с глава не успя да насочи добре към вратата . В 65-ата Неймар получи директен червен картон за необмислено и ненужно остро влизане в противников играч.

В 79-ата главният рефер можеше да отсъди дузпа в полза на Барселона, след като Сержи Роберто бе повален в наказателното поле, но съдията реши да отсъди фаул на границата на пеналта, който не доведе до опасност за Малага.

В последната минута на редовното време Хуан Карлос организира бърза атака за Малага, остана сам срещу вратаря на Барса, но предпочете да подаде към влизащия Джонатан Родригес, като резервата не срещна проблем да прати топката в опразнената врата за крайното 2:0.

Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей