3. Малага победи Хетафе с 2:1

Малага победи Хетафе с 2:1

Mалага изненада Хетафе в мач от седмия кръг на испанската Лига "ББВА" и го победи с 2:1. Домакините имаха по-голямо желание за победа и бяха по-активните на терена, като пропуснаха няколко изгодни положения да вкарат още голове. Гостите от Мадрид натиснаха Малага и отбелязаха първото попадение в мача в 10-та минута, като то бе дело на Роберто Солдаро. Домакините започнаха да правят атака след атака и резултатът не закъсня, като в 31-та минута Баха изравни, а в 38-та минута Дуда изведе домакините напред. Двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 и през второто полувреме не успяха да си отбележат още голове.