3. Малага сложи шокиращ край на победната серия на Барса (ВИДЕО+СНИМКИ)

Малага сложи шокиращ край на победната серия на Барса (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците изиграха слаб мач и загубиха с 0:1 на "Ноу Камп" след 11 поредни победи, Реал Мадрид получава шанс да се откъсне

Малага сложи шокиращ край на серията на Барселона от 11 поредни победи като спечели с 1:0 на „Ноу Камп” в 24-ия кръг на Примера дивисион. Отборът на Луис Енрике изпусна златен шанс да изпревари Реал Мадрид поне временно на върха и остана на точка зад лидера.

Каталунците излязоха с всичко най-добро и предстоящият мач с Манчестър Сити на „Етихад”  във вторник не може да е оправдание за слабата игра.

Началото на мача бе повече от обещаващо. Дани Алвеш не успя да изчисти един дълъг пас и Хуанми заобиколи вратаря Клаудио Браво, за да се разпише в опразнената врата за 1:0 в полза на Малага.

В 23-ата минута миришеше на изравнителен гол, когато центриране на Иниеста бе отклонено към Меси, но Мигел Торес успя да изчисти някак.

Малага атакуваше рядко, но опасно. Рикардо Хорта накара Браво да спасява, а след корнера Дардеер би встрани. След още 3 минути Хорта с глава насочи в ръцете на Браво.

Барса загради своя гост пред неговото наказателно поле в началото на втората чат, но Хорта отново се измъкна от Алба преди да стреля лошо.

„Блаугранас” не успяваше да измисли кой знае какво пред вратата на Малага. Неймар искаше да спечели дузпа, но бе вдигната засада преди намесата срещу него.

Меси центрира в 58-ата минута и Иниеста с глава не намери целта. В следващите минути бетонът на гостите удържа и чак в 86-ата Педро получи на чиста позиция вдясно в наказателното поле и когато „Ноу Камп” очакваше гол стреля от външната страна на мрежата.

Барселона има 56 точки на второто място, Реал Мадрид е с 57 и може пак да се откъсне с 4 напред, ако вземе гостуването на Елче в неделя вечер.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни