3. Ман Сити изкова ценен аванс с 3:1 срещу Копенхаген (ВИДЕО)

Ман Сити изкова ценен аванс с 3:1 срещу Копенхаген (ВИДЕО)

"Гражданите" ще приемат датчаните на "Етихад" с комфорт от два гола

Манчестър Сити успя да вземе ценна победа с 3:1 при гостуването си на Копенхаген в първия мач от 1/8-финалите в Шампионската лига.

Първото опасно положение в срещата бе на сметката на Манчестър Сити. В 3-ата минута Нейтън Аке центрира от лявото крило към точката за изпълнение на дузпа, откъдето Кевин де Бройне стреля с глава, но покрай целта.

Бернардо Силва напредна по дясното крило и центрира за Рубен Диаш, чийто удар бе отразен от Камил Грабара в 6-ата минута на двубоя. Последва добавка от страна на Нейтън Аке, който не успя да намери вратата на Копенхаген.

Кайл Уокър изведе Фил Фодън по дясното крило в 10-ата минута. Английският национал навлезе навътре, след което сви топката за Кевин де Бройне. Опитният белгиец овладя топката и я прати в долния десен ъгъл на вратата на Копенхаген, не оставяйки никакви шансове на Камил Грабара да отрази.

Бернардо Силва проби отляво в 24-ата минута и центрира остро на първа греда, където Денис Вавро се опита да изчисти с глава, а напречната греда му помогна да не си отбележи автогол.

Жереми Доку центрира към наказателното поле на Копенхаген, отигравайки топката от въздуха в 29-ата минута. Ерлинг Холанд се опита да отиграе със странична ножица, но не успя да оцели топката по най-добрия начин, въпреки красивото си изпълнение.

Едерсон направи непредизвикана грешка, подарявайки топката за Мохамед Ельоунуси, чийто изстрел бе блокиран от Рубен Диаш. Магнус Матсон се възползва от рикошета и шутира от границата на наказателното поле на Манчестър Сити в горния ляв ъгъл на вратата, за да възстанови паритета в 34-ата минута.

Манчестър Сити успя да си върне преднината в поседната минута от редовното вреве в първото полувреме. Кевин де Бройне проби отдясно и се опита да промуши топката през няколко бранители на домакините. След рикошет топката достигна до Бернардо Силва, който влезе от втора позиция в наказателното поле и с елегантен външен фалц пусна топката покрай Камил Грабара в 45-ата минута.

Жереми Доку проби в наказателното поле на Копенхаген в 69-ата минута, като размина няколко бранители на датския тим, за да види как Камил Грабара отразява удара му от близка дистанция.

Кевин де Бройне стреля директно от пряк свободен удар технично под стената, но Камил Грабара показа добър рефлекс и отрази в 87-ата минута.

В 87-ата минута Грабара се справи с шут на Де Бройне от пряк свободен удар. В добавеното време на втората част вратарят на домакините отрази удари на Халанд и Нунеш. Секунди по-късно Фодън напредна отдясно и подаде към Де Бройне. Белгиецът със страхотен пас върна към англичанина, който със силен удар вкара за крайното 1:3.

Копенхаген - Манчестър Сити 1:3
0:1 Де Бройне 11