3. Ман Сити отпада след 2:1 над Хамбургер, Мартин Петров не се появи в игра

Ман Сити отпада след 2:1 над Хамбургер, Мартин Петров не се появи в игра

Тъкмо когато изглеждаше, че Сити може да вкара трети гол и да докара мача поне до продължения, капитанът на тима Ричард Дън получи глупав червен картон и провали усилията на своите съотборници

Отборът на Манчестър Сити постигна победа с 2:1 над тима на Хамбургер в срещата реванш между двата отбора от ¼ финалите на турнира за Купата на УЕФА, но тя не се оказа достатъчна за „гражданите” и момчетата на Марк Хюз напуснаха надпреварата. Тъкмо когато изглеждаше, че Сити може да вкара трети гол и да докара мача поне до продължения, капитанът на тима Ричард Дън получи глупав червен картон и провали усилията на своите съотборници. Българинът в състава на Ман Сити Мартин Петров пък остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Срещата започна с домакински натиск от страна на Манчестър Сити. „Гражданите” търсеха гола по всякакъв начин и още в самото начало Робиньо излезе сам срещу вратаря, но страничният арбитър вдигна флага за засада. Хамбургер отговори с опасен удар от фаул на Троховски, но той попадна право в ръцете на Шей Гивън.

Малко изненадващо гостите поведоха в резултата в 12-ата минута с гол на Гереро. Питроипа центрира в наказателното поле, Олич се размина с топката, но тя стигна до Гереро, който я чукна във вратата на Гивън. Само 5 минути по-късно обаче Сити получи правото да изпълни дузпа, след като Троховски игра с ръка в наказателното поле. Елано превърна дузпата в гол и съживи надеждите на „гражданите”. До края на полувремето двата отбора понамалиха темпото и не се стигна до нови попадения.

Ман Сити започна по-добре второто полувреме и успя да направи пълен обрат в мача още в 50-ата минута. Фелипе Кайседо бе оставен непокрит в наказателното поле след пас на Елано и отблизо направи 2:1. След гола футболистите на Марк Хюз натиснаха педала и буквално смачкаха своя съперник. В рамките на 20-ина минути „гражданите” изпуснаха куп положения, като с пропуски се отличиха Робиньо на два пъти, Кайседо, Елано и Сабалета. Стигна се обаче до 75-ата минута, когато капитанът на Сити Ричард Дън получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Гереро и остави своя отбор с човек по-малко на терена. Така задачата пред „гражданите” да отбележат трети гол и да докарат нещата до продължения стана още по-тежка.

Хамбургер пък взе инициативата и в 84-ата минута можеше да вкара втори гол, с който да реши всичко в мача, но удар на Олич от малкото наказателно поле бе спасен с вещина от Шей Гивън. Две минути по-късно пък Майка Ричардс можеше да докара срещата до продължения след страхотно двойно подаване с Айрланд, но ударът на бранителя премина високо над вратата на Рост. Сити натисна в заключителните минути и резервата Стъридж също можеше да отбележи, но бранител на Хамбургер блокира неговия удар. В даденото от съдията продължение, дори вратарят на домакините Шей Гивън се включи в атаките на своя отбор, но и той не успя да помогне на своя отбор да вкара така важния трети гол.

Така срещата завърши при резултат 2:1 в полза на Сити, но „гражданите” отпадат от надпреварата с общ резултат от 3:4. Хамбургер пък се класира на полуфинала, където ще срещне сънародниците си от Вердер.

Манчестър Сити – Хамбургер 2:1

0:1 Гереро 12’
1:1 Елано (д) 17’
2:1 Кайседо 50’

: Гивън, Ричардс, Онуоха, Дън, Бридж, Сабалета (Фернандеш – 77), Компани, Айрланд, Робиньо, Елано (Стъридж – 84’), Кайседо

Старши треньор: Марк Хюз