3. Манчесър Сити загуби от Олдъм с 1:2

Манчесър Сити загуби от Олдъм с 1:2

Роке Санта Крус отбележи за шампионите, които загубиха мача в последните секунди

Английският шампион Манчестър Сити едва ли е уплашил основните си конкуренти за титлата в последната си контрола. „Гражданите” допуснаха изненадваща загуба от Олдъм, който играе в Лига 1, на „Баундъри парк” във вторник вечер.

Манчини използва двубоя да даде шанс на играчи, които имат нужда от подготовка в игрова атмосфера. Самият той обаче не беше с отбора си, защото той и повечето титуляри се завръщат от Малайзия в сряда сутрин, където бяха на турне.

Друг бивш италиански футболисти – Атилио Ломбардо заместваше сънародника си на пейката.

Цели 3 000 привърженици на шампионите пътуваха с тима, за да гледат проверката с Олдъм. Те обаче бяха бързо разочаровани от Олдъм. Талисманът на „Латикс” Роби Симпсън намери пространство между Лескът и МакГивърн в сърцето на отбраната и пусна покрай Джо Харт за 1:0.

Сити отговори с няколко опасни атаки, в основата на които беше Самир Насри, но не успя да изравни до почивката. Хърватският тийнейджър Марио Йелавич нацели и гредата на Олдъм.

През втората част Сити изравни в 53-ата минута. Роке Санта Крус се възползва от добро центриране и засече във вратата за 1:1.

Основните играчи Харт, Милнър, Насри и Клиши отстъпиха място на по-млади играчи от школата на Сити и Олдъм успя да надлъже „небесносините”.

След корнер в продължението на мача защитникът Джонатан Граундс засече кълбото от трудна позиция в наказателното поле и донесе победата с 2:1 над Олдъм.

Сити има още две проверки с Волсфбург и Лимерик преди да излезе срещу Челси за „Къмюнити Шийлд” на 12 август.

Радост за родните отбори: УЕФА увеличи премиите за солидарно плащане