3. Манчестър отново е син! Сити взе минимален успех срещу 10 от Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” спечелиха четвърто поредно дерби на града останалите без рога „червени дяволи”

Манчестър Сити спечели четвърто поредно дерби срещу градския си съперник Манчестър Юнайтед, който игра цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Крис Смолинг бе изгонен в края на първото. Така, "небесносините" взеха четвъртата си поредна победа в градското дерби.

„Гражданите” стигнаха до успех с минималното 1:0 на „Етихад” в първото дерби на града за Луис ван Гаал. Единственото попадение за домакините отбеляза Серхио Агуеро в 63-тата минута, като Сити изпусна още половин дузина положения.

Въпреки отсъствието на Давид Силва и Франк Лампард, Сити завзе центъра на терена безпроблемно още с първия съдийски сигнал. Контузеният в тима на Юнайтед пък Фалкао можеше само да се здрависа със сър Алекс Фъргюсън.

„Гражданите” започнаха изключително активно, като Давид де Хеа направи няколко ключови спасявания още през първата част. Испанският страж на два пъти спаси удари на Агуеро, като веднъж отрази блестящо и шут отблизо на Хесус Навас.

Сити на няколко пъти имаше претенции за дузпа, като най-сериозните бяха за нарушение на Маруан Фелайни срещу Агуеро.

Пет минути преди края на първата част Юнайтед остана с човек по-малко, след като Крис Смолинг получи втори жълт картон. Бранителят на гостите си изкара глупав първи картон, пречейки на Джо Харт да изрита една топка от ръце, след което подкоси Джеймс Милнър в близост до наказателното си поле и Майкъл Оливър нямаше избор, освен да му покаже пътя към съблекалните.

В началото на втората част отбраната на „червените дяволи” пое и нов удар. Маркос Рохо се самоконтузи при един шпагат и бе заменен от младия Пади Макнеър.

10 минути след като 19-годишният бранител направи дебюта си в манчестърското дерби, проблемите в защитата си казаха думата и Агуеро откри, след като засече остро центриране на Клиши отляво. Това бе десетият гол за аржентинеца в десетия му мач във Висшата лига този сезон.

В средата на втората част Сити удари и греда, след като Навас нямаше късмет да удвои преднината на домакините. В ответната атака пък Рууни пропиля най-добрата възможност за Юнайтед. Английският нападател сам проби през центъра, но не успя да стреля, след като бе блокиран. Ди Мария пробва да добави, но ударът му бе спасен от Харт.

Така, Сити запазва третата си позиция с 20 точки, на шет от лидера Челси и на две от втория Саутхемптън. Тимът на Ван Гаал пък се смъкна с позиция надолу и вече е девети с 13 точки.