3. Манчестър Сити би Евертън с гол от спорна дузпа и вече е на 3 т. от върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионът скъси дистанцията до Челси, но Агуеро се контузи

Английският шампион Манчестър Сити записа пета поредна победа, след като надви с 1:0 вкъщи Евертън в мач от XV кръг на английската Висша лига.

С този успех „гражданите” се доближиха на само 3 точки до лидера във временното класиране Челси.

Двубоят на „Етихад” не започна никак добре за домакините, защото още в седмата минута голамата им звезда Серхио Агуеро получи травма и бе заменен принудително от 18-годишния юноша на тима Хосе Посо.

Ключовият момент в срещата дойде в 24-ата минута, когато Фил Джагиелка влезе в краката на Джеймс Милнър и последният падна на земята, след което обаче побърза да се изправи и да играе с топката. Междувременно обаче реферът Андре Маринър посочи точката за изпълнение на дузпа, въпреки недоволството на „карамелите”. Зад топката застана Яя Туре и хладнокръвно я прати в мрежата – 1:0.

След това двубоят бе двуостър, а в началото на втората част Посо имаше шанс да се разпише за първи път във Висшата лига, но Тим Хауърд се намеси решително.

В самия край на мача това стори и неговият колега Джо Харт. В 82-ата минута Самуел Ето’о изведе в коридор Ромелу Лукаку зад гърба на отбраната и белгиецът стреля силно, но Харт показа фантастичен рефлекс и спаси.

Така Манчестър Сити се поздрави с успеха, а Евертън регистрира втора поред загуба далеч от дома и заема 11-ата позиция с 18 точки от 15 мача.