3. Манчестър Сити дръпна на върха в Англия след лекция над Саутхемптън (СНИМКИ+ВИДЕО)

Гуардиола и компания отново газят конкуренцията на Острова

Манчестър Сити увеличи преднината си на върха в английската Висша лига, след като победи с категоричното 6:1 Саутхемптън като домакин в мач от 11-ия кръг на първенството. Атомното трио Сане-Агуеро-Стърлинг отново бе над всички и беше в основата на успеха.

Срещата на "Етихад" започна вихрено за "гражданите" и още в 5-та минута резултатът бе открит. Сане проби по крилото и се вряза в наказателното поле, където пусна успореден пас на голлинията, но вместо някой измежду Агуеро и Силва да засече във вратата на противника, това стори защитникът на гостите Уесли Хоед.

Шест минути по-късно резултатът вече беше 2:0 след като Стърлинг проби в наказателното поле, навъртя няколко футболисти в бяло-червено и пусна пас към Агуеро, който от близко разстояние нямаше как да сбърка. С гола си аржентинецът стана едва деветия футболист в историята на Висшата лига с 150 гола в първенството.

Доминацията на Сити беше смазваща и Саутхемптън трудно стигаха до топката. В 18-та минута Давид Силва покачи на 3:0 след като Сане не успя да засече центриране на Стърлинг.

Изненадващо обаче в една от редките си атаки в 28-та минута Саутхемптън получи право да изпълни дузпа, след като Едерсон повали Дани Ингс, който стигна пръв до дълъг пас в наказателното поле.

Именно деветката на "светците" реализира наказателния удар минута по-късно и отбеляза оказало се почетно попадение за неговия отбор.

В продължението на първата част Стърлинг възстанови удобния аванс от три гола, след като Агуеро пребори Соарес до аутлинията и пусна пас към седмицата на "гражданите" в наказателното поле, където той не сбърка.

След почивката Сити започна по-спокойно и атаките към вратата на Саутхемптън не бяха толкова чести. Все пак в 61-та минута пети гол можеше да падне във вратата на гостите, но перфектен изстрел на Сане срещна напречната греда. Само шест минути по-късно обаче Рахим Стърлинг стигна до втория си гол за вечера след перфектен удар по земя.

В продължението на мача пък Лирой Сане все пак отбеляза заслужен гол и оформи крайното 6:1

Така английският шампион събра 29 точки и се отдалечи на две точки от преследвачите си от Ливърпул и Челси. Саутхемптън пък е на незавидното 16 място с едва 7 пункта.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1