3. Манчестър Сити е новият лидер във Висшата лига след успех над Уотфорд (ВИДЕО)

Манчестър Сити е новият лидер във Висшата лига след успех над Уотфорд (ВИДЕО)

"Гражданите" победиха Уотфорд с 3:1 при визитата си

Манчестър Сити е новият лидер във Висшата лига, след като спечели с 3:1 гостуването на Уотфорд от 15-ия кърг. „Гражданите“ се възползваха от загубата на Челси с 2:3 при визитата на Уест Хем, за да излязат еднолично на първо място в класирането. Бернардо Силва отбеляза два гола за успеха на Сити, а първото попадение в двубоя бе дело на Рахийм Стърлинг.

Първата опасност в срещата бе в 3-ата минута пред вратата на Уотфорд, когато Аймерик Лапорт стреля с глава, но защитник на Уотфорд успя да блокира в последния момент удара му.

Манчестър Сити поведе с 1:0 в 4-ата минута, когато Рахийм Стърлинг с глава прати топката във вратата на Даниел Бахман.

Пред Джак Грийлиш се откри много добра възможност в 11-ата минута, но ударът му бе слаб и Даниел Бахман спаси.

Манчестър Сити вкара втори гол в 31-ата минута. Илкай Гюндоган отправи опасен удар, но Бахман успя да го отрази. След това топката попадна в Бернардо Силва, който прати топката в мрежата.

Манчестър Сити вкара трети гол в 63-ата минута, когато Кайл Уокър подаде отлично към Бернардо Силва, който веднага с перфектно докосване прати топката във вратата на Бахман.

Манчестър Сити можеше да вкара четвърти гол в 67-ата минута, но след удара на Джак Грийлиш топката срещна напречната греда.

Даниел Бахман се намеси впечатляващо в 70-ата минута, когато отрази удара на Аймерик Лапорт.

Уотфорд намали своя пасив в 74-ата минута, когато Кучо стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Едерсон. След това топката се върна в него и той не пропусна да вкара.

Уотфорд можеше да вкара втори гол в 78-ата минута, но завършващият удар на Джошуа Кинг беше разочароващ в аут.

Манчестър Сити е лидер в класирането с 35 точки, Ливърпул е втори с 34, а Челси е трети с 33 точки. Уотфорд е седемнадесети с 13 точки.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение