3. Манчестър Сити и Арсенал громят с по 4:0 (ВИДЕО)

Манчестър Сити и Арсенал громят с по 4:0 (ВИДЕО)

„Гражданите” отказаха Борнемут за по-малко от 20 мин, резултати и голмайстори от Висшата лига

Отборите на Арсенал и Манчестър Сити постигнаха очаквани победи в срещите си от XXXII кръг на Висшата лига.

Двата тима запазиха местата си в челната четворка, след като „топчиите” надвиха у дома Уотфорд в лондонско дерби с 4:0, а „гражданите” се наложиха със същия резултат при визитата си на новака Борнемут.

Треньорът на „небесносините” Мануел Пелегрини заложи на силен състав, въпреки предстоящия първи ¼-финален сблъсък с ПСЖ в Шампионската лига. Това даде резултат и момчетата му решиха всичко още преди да са изтекли първите 20 минути.

В седмата Фернандо откри, а в 12-ата завърналият се след травма Кевин де Брюн даде аванс от две попадения с красиво попадение от воле.

Малко по-късно пък окончателно точка на спора сложи голмайсторът на тима Серхио Агуеро, разписал се в 19-ата минута след асистенция на Хесус Навас, а крайното 4:0 оформи Алекс Коларов в добавеното време.

Така Манчестър Сити постигна едва втората си победа в последните седем мача и вече има 54 точки в актива си.

С четири повече пък е съставът на Арсенал, който не допусна изненада и надви Уотфорд с 3:0 на „Емиратс”.

„Топчиите” се намираха в серия от три домакински поражения и при ново такова щяха да изравнят негативен рекорд от далечната вече 1959 година, но не позволиха това да се случи.

Те излязоха пределно мотивирани и още в четвъртата минута Алексис Санчес откри, а в 38-ата чилиецът асистира на Алекс Айоби за 2:0.

Класиката оформи Ектор Беярин в 48-ата минута, а в последната 90-ата резервата Тио Уолкът се разписа за 4:0.

Ето и всички резултати, както и голмайсторите от играните до момента срещи от XXXII кръг на Висшата лига:

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи