3. Манчестър Сити на четвъртфинал след 15-а поредна победа! (ВИДЕО)

Манчестър Сити на четвъртфинал след 15-а поредна победа! (ВИДЕО)

„Гражданите“ се справиха безпроблемно с втородивизионния Суонзи

Манчестър Сити се класира без особени проблеми за четвъртфиналите на турнира ФА Къп.

Това стана факт, след като „гражданите“ на Хосеп Гуардиола спечелиха с 3:1 визитата си на втородивизионния Суонзи в Уелс и вече са в серия от 15 поредни победи във всички турнири.

Кайл Уокър откри резултата в 30-ата минута за Ман Сити. Рахийм Стърлинг покачи в 47-ата, а три по-късно Габриел Жезус направи 3:0. В 77-ата минута резервата Уитакър оформи крайния резултат - 1:3.

Гостите отправиха първия си удар след по-малко от две минути игра чрез Габриел Жезус, ала стражът Фреди Уудман се намеси добре и отрази. При удара пък Жезус получи контузия. След четвърт час Родри пое топката през средата и видя вляво Бенжамен Менди.

Френският бранител центрира за пореден път топката в наказателното поле на "лебедите" и намери Жезус, който засече с десния крак, но неточно - аут. Секунди по-късно пък Аймерик Лапорт засече топката с глава след корнер, но опитът му също беше неуспешен.

„Небесносините“ съумяха да открият резултата след половин час игра. кайл Уокър получи топката вдясно и центрира в наказателното поле за Феран Торес, който се размина с топката, но движението на испанеца заблуди вратаря Уудман, който допусна топката във вратата си.

В ответната атака Суонзи имаше прекрасен час да изравни. Конър Робъртс подаде добре отдясно топката в наказателното поле, а Фултън се извиси и стреля с глава, но острият му удар премина встрани от вратата, пазена от Зак Стефен.

Втората част стартира страхотно за гостите от Манчестър, след като първо Рахийм Стърлинг завърши атака след пас на Родри и направи 2:0 в 47-ата минута, а само 3 по-късно груба грешка при изнасянето на топката бе наказана от Габриел Жезус, оформил класиката след центриране на Бернардо Силва.

В 77-ата минута домакините стигнаха до почетен гол срещу лидера в английската Висша лига. Морган Уитакър овладя центрирана топка пред дъгата на наказателното поле и отправи красив удар с левия крак, завъртайки се, след което не остави никакви шансове на Зак Стефен – 1:3.

Така Манчестър Сити се превърна в третия отбор, класирал се за четвъртфиналите на ФА Къп, след като преди това същото сториха градския съперник Юнайтед и Борнемут.

Жребият за следващата фаза е утре вечер.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Суонзи: Уудман – Робъртс, Кабанго, Латибудиер, Гуеи, Манинг, Фултон, Граймс, Данда, Морис, Лоу;

Манчестър Сити: Стефен, Уокър, Гарсия, Лапорт, Менди, Родри, Гюндоган, Силва, Торес, Стърлинг, Жезус;

СУОНЗИ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:3
0:1 Уокър (30)
0:2 Стърлинг (47)
0:3 Жезус (50)
1:3 Уиттейкър (77)