3. Манчестър Сити надви Атлетико Мадрид след голямо надлъгване (ВИДЕО)

Манчестър Сити надви Атлетико Мадрид след голямо надлъгване (ВИДЕО)

Чака ни мегасблъсък между Сити и Реал Мадрид на 1/2-финалите!

Манчестър Сити успя да излезе победител от сблъсъка с Атлетико Мадрид на 1/4-финалите в Шампионската лига след като завърши 0:0 в реванша си в Испания, а минималния успех на "Етихад" преди седмица се оказа решаващ.

В първите минути Атлетико Мадрид се опита да приложи домакински натиск, като още във 2-ата минута защитата на Сити трябваше да пресича подаването към Жоао Феликс. Три минути след това Феликс се опита да намери Ренан Лоди, но играчите на Сити отново се справиха.

В 10-ата минута Де Бройне центрира от корнер, но изстрелът на Джон Стоунс, отправен с глава, мина над вратата. В следващите минути "гражданите" В 27-ата минута Де Бройне стреля от воле, но Рейналдо бе на пътя на шута на белгиеца и топката излезе в корнер.

Три минути след това изстрел на Илкай Гюндоган се отби в страничния стълб. Атлетико отправи първия си удар в 35-ата минута, когато Кондогбия стреля, но топката рикошира в играч на гостите и не затрудни Едерсон.

Мадричани започнаха по-активно втората част. В 47-ата минута Антоан Гризман преодоля няколко човека в наказателното поле, но изстрелът му в крайна сметка бе блокиран от играч на Сити.  В 70-ата минута Родриго де Паул получи страхотен пас в наказателното поле, но стреля на сантиметри встрани от вратата. Натискът на Атлети продължи, като в 77-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но такава нямаше.

В 82-ата минута Рияд Марез центрира от свободен удар в наказателното поле, но Фелипе с глава изчисти топката. В 88-ата минута напрежението между двата отбора ескалира. Фелипе фаулира Фоудън, а докато английският национал лежеше на тревата Стефан Савич отиде при него да го бута, което доведе до гневна реакция и от съотборника му Олександър Зинченко.

Стефан Савич, който дръпна за косата Джак Грийлиш получи жълт картон, но Фелипе бе изгонен след втори такъв.  В осмата минута на добавеното време Едерсон реагира брилянтно при изстрел на Караско от пряк свободен удар.

Атлетико Мадрид - Манчестър Сити 0:0

Стартови състави:

Атлетико Мадрид: 13. Ян Облак – 15. Стефан Савич, 18. Фелипе, 23. Рейнилдо Мандава – 14. Маркос Йоренте, 4. Джефри Кондогбия, 6. Коке, 11. Тома Лемар,  21. Яник Караско – 8. Антоан Гризман, 7. Жоао Феликс

Старши треньор: Диего Симеоне

Манчестър Сити: 31. Едерсон – 27. Жоао Кансело, 14. Аймерик Лапорт, 5. Джон Стоунс, 2. Кайл Уокър – 17. Кевин Де Бройне, 16. Родри, 8. Илкай Гюндоган – 20. Бернардо Силва, 47. Фил Фоудън, 26. Риад Марез

Мениджър: Хосеп Гуардиола