3. Манчестър Сити не остави шансове на У.Б.А. в снежната виелица (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити не остави шансове на У.Б.А. в снежната виелица (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” решиха всичко в първото полувреме, „дроздовете” със сериозни пропуски

Манчестър Сити постигна важна победа  срещу Уест Бромич Албиън в 18-ия двубой от Висшата лига като гост в празничния „Боксинг дей”. Срещата се проведе на стадион „Дъ Хоутърнс” пред около 26 000 зрители и под снежна виелица, извила се сериозно през второто  полувреме. „Гражданите” се наложиха с 3:1, като и трите гола бяха отбелязани през първата част.

Голмайстори станаха Фернандо, Яя Туре, който бе точен от дузпа, и Давид Силва. Голът за Уест Бромич реализира Идайе в края на двубоя.Така, отборът на Мануел Пелегрини е втори, като запази разликата от три точки с първия в класирането Челси.  „Сините” спечелиха по-рано лондонското дерби срещу Уест Хем с 2:0 на „Стамфорд Бридж”.

Гостите от Сити демонстрираха страхотна ефективност и заслужено се поздравиха с трите точки. От своя страна, футболистите на Уест Бромич имаха чудесни възможности за гол в ключови моменти в срещата, но направиха сериозни пропуски и Джо Харт успя да запази мрежата си „суха”.

Резултатът бе открит още в 8-ата минута след груба грешка на вратаря Бен Фостър. Тогава Фернандо с гръб към вратата реализира, след като Фостър не успя да задържи топката и я изпусна точно пред себе си. Футболистът на Сити се възползва от това и с атрактивен удар от около метър и половина вкара.

Задачата за „дроздовете” стана още по-сложна, след като в 13-ата минута гостите получава правото да изпълнят наказателен удар. „Гражданите” проведоха бърза атака, но Давид Силва бе спънат от Лескът в наказателното поле в опита си да избие с шпагат топката от испанския национал, който се озоваваше на опасна позиция срещу Фостър. Зад топката застана Яя Туре и стреля много силно. Върпеки че вратаря улови ъгъла, ударът бе мощен и се наложи в крайна сметка да я извади от мрежата си за втори път.

Малко след това пред Бераиньо се отри страхотна възможност да намали изоставянето на своя отбор, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда на Харт. Същият футболист бе в основата на още непростими пропуски както през първото, така и през второто полувреме.

В 35-ата минута Давид Силва оформи крайното 3:0. Испанецът завърши много добра атака на „гражданите”, след като получи топката в наказателното поле. Той стреля технично, ударът му се отби в крак на защитник и влезе във вратата на Фостър. Домакините бяха много близо до гол, но мощен удар на Крейг Гарднър бе отразен класно от Джо Харт. След последния съдийски сигнал за часта, „дроздовете” бяха изпратени към съблекалнята с освирквания.

През втората част домакините владееха повечето топката, но така и не успяха да се възползват от това свое преимущество. Футболистите на Сити видимо се прибраха предвид преднината си, а и заради метеорологичните условия, за да се избегнат контузии, атаките към Бен Фостър намаляха.

В крайна сметка У.Б.А. успя да върне едно попадение, но твърде късно, за да може голът да окаже някакво влияние на крайния резултат. В 86-ата минута Идайе се възползва от грешка на Харт след разбъркване в наказателното поле и с глава от около метър реализира.

Ето и всички резултати от XVIII кръг на Висшата лига, както и голмайсторите в срещите:

Челси – Уест Хем 2:0
1:0 Джон Тери (31’)
2:0 Диего Коща (62’)

Бърнли – Ливърпул 0:1
0:1 Рахим Стърлинг (’62)

Кристъл Палас – Саутхемптън 1:3
0:1 Садио Мане (17')
0:2  Райън Бертран (48')