3. Манчестър Сити оглави Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити оглави Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Яя Туре с два гола за класика на вицешампионите

Английският вицешампион Манчестър Сити започна с летящ старт новата кампания, след като спечели с класическото 3:0 визитата си на Уест Бромич Албиън.

С успеха си в последната среща от първия кръг на Висшата лига „гражданите” показаха, че и тази година ще са сред кандидатите за титлата, а любопитното е, че в последните пет издания на Премиършип шампион е ставал винаги тим, стартирал сезона с мач в понеделник вечер.

Тимът на Мануел Пелегрини, в който бе и рекордната лятна покупка Рахим Стърлинг, откри резултата още в деветата минута.

Тогава Хесус Навас намери Яя Туре и той стреля към вратата. Последва рикошет и топката спря в мрежата – 1:0.

Второто попадение не закъсня и отново бе дело на халфа. Този път той покачи на 2:0 с хубав удар от 20-ина метра.

Последва пропуск на Стърлинг, а в 42-ата минута звездата на домакините Саидо Бераино вкара попадение, което справедливо бе отменено заради засада.

Манчестър Сити обаче доминираше изцяло преди почивката, като през първите 45 минути „гражданите” отправиха 11 удара и имаха 71% владение на топката.

Втората част започна с нов шанс за Стърлинг, който пак не се възползва, а след това и Бераино пропусна.

Така се стигна до 59-ата минута, когато капитанът на Венсан Компани засече с глава центриране от корнер на Силва и оформи класиката.

Тя се запази до самия край и по този начин Манчестър Сити оглави класирането след първия кръг в Англия.