3. Манчестър Сити огорчи Дейвид Мойс на връх рождения му ден, Мартин Петров с 6 минути игра

Отборът на Манчестър Сити успя да постигне изключително важна победа във Висшата лига,. „Гражданите” успяха да победят като гост тима на Евертън с 2:1 в среща от 34-ия кръг на Премиършип. Попаденията бяха дело на Робиньо в 35’ и Стивън Айрлънд в 54’, а за домакините се разписа Гослинг 90’. Валери Божинов остана на резервната скамейка, докато Мартин Петров изигра 6 минути.

Отборът на Манчестър Сити успя да постигне изключително важна победа във Висшата лига,. „Гражданите” успяха да победят като гост тима на Евертън с 2:1 в среща от 34-ия кръг на Премиършип. Попаденията бяха дело на Робиньо в 35’ и Стивън Айрлънд в 54’, а за домакините се разписа Гослинг 90’. Валери Божинов остана на резервната скамейка, докато Мартин Петров изигра 6 минути.

Срещата започна много динамично, като и двата тима организираха много опасни атаки. Тимът на Сити редуваше една след друга страхотни атаки, които обаче не завършваха с точен изстрел в очертанията на вратата. Все пак в 35-ата минута, най-скъпата покупка в Англия Робиньо успя да оправдае вложените в него средства и откри резултата. Бразилецът показа огромния си талант, след като след бърза атака топката попадна в него и играчът с номер 10 с брилянтно докосване прати кълбото между краката на Тим Хауърд. След попадението играчите на Сити заиграха още по-силно, но само малшанса не им позволи да се оттеглят на почивка с по-солиден аванс.

През втората част силните изяви на играчите на от Манчестър продължиха. Стивън Айрлънд успя да вкара втори гол в 52-ата минута. Робиньо асистира на ирландецът, който с чудесно изпълнение направи резултата 2:0. Футболистите на Евертън се опитаха да зарадват своя мениджър Дейвид Мойс за рождения му ден, но това не се получи. Все пак поводи за радост имаше в последната 90-ата минута, когато младият Гослинг намали. Той се възползва от чудесен пас на Пиенар и промуши кълбото.

Така след тази среща играчите на Евертън се намират на 6-ата позиция, докато Манчестър Сити са на 9-то място.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение