3. Манчестър Сити отново подчини Челси (ВИДЕО)

Манчестър Сити отново подчини Челси (ВИДЕО)

Двойна смяна на Пеп реши дербито в Лондон

Манчестър Сити победи Челси за четвърти пореден път във всички турнири, след като спечели с минималното 1:0 гостуването си от 19-ия кръг на Висшата лига.

Английските шампиони изиграха силно второ полувреме, а втората двойна смяна на наставникa им Хосеп Гуардиола се оказа ключова, защото доведе до попадение едва 3 минути, след като стана факт.

В 63-ата Джак Грийлиш асистира на Рияд Марез и той реализира единствения гол на „Стамфорд Бридж“.

Това доведе до едва втора домакинска загуба за първенство на Челси през сезона, след която „сините“ остават 10-и в класирането с 25 точки 17 мача.

Манчестър Сити пък вече има 39 в своя актив на второто място, изоставайки с 5 от лидера Арсенал.

Мачът започна много лошо за домакините. Техният мениджър Греъм Потър трябваше да направи 2 принудителни смени заради контузии още преди да са изтекли първите 20 минути.

Едва във втората травма получи бившият футболист на гостите Рахим Стърлинг, чието място зае Пиер-Емерик Обамеянг, докато в 17-ата Кристиан Пулишич също напусна накуцвайки, за да бъде заменен от друго лятно попълнение - Карни Чуквуемека.

Именно дошлият от Астън Вила футболист бе най-близо до гола преди почивката, защото удари греда в 43-ата минута с хубав изстрел от границата на наказателното поле.

Манчестър Сити пък успя да отправи само един точен изстрел преди почивката, ала най-чистото положение не завърши с такъв.

В 37-ата минута счупилият редица рекорди нов нападател на „гражданите“ Ерлинг Холанд бе изведен на отлична позиция, ала не успя да улучи вратата.

Така първото полувреме завърши при нулево равенство, с по 1 точен удари и с по само 1 добро положение за двата отбора.

Това накара мениджърът на гостите Гуардиола да направи двойна смяна. Крайните бранители Жоао Кансело и Кайл Уокър отстъпиха местата си, за да бъде сменена и тактическата постройка.

Ходът на Пеп се оказа печеливш, защото Сити заигра много по-силно и скоро след почивката на свой ред удари греда.

Защитникът Нейтън Аке засече с глава центриране от корнер, но топката срещна напречния стълб.

„Гражданите“ овладяха инициативата и се настаниха трайно в половината на Челси, което не се случи нито веднъж преди паузата и вратарят им Едерсон имаше с 1 докосване повече от нападателя Холанд (11).

След пропуски на Фоудън и Де Бройне гостите направиха още една двойна смяна, която се оказа ключова.

Появилите се след час игра Грийлиш и Марез се нуждаеха от по-малко от 4 минути, за да изработят гол в 63-ата.

Английският национал намери на далечната греда Марез и той от движение откри резултата в полза на шампионите.

Десет минути по-късно те бяха близо до второ попадение, но само няколко сантиметра разделиха Холанд от това да засече прострелно центриране на Де Бройне и нападателят успя само леко да докосне топката.

Челси отговори с изстрел от дистанция на Матео Ковачич, като междувременно влезлият от пейката Обамеянг бе заменен, но в крайна сметка „сините“ трябваше да се примирят с поражението, защото в добавеното време пропуснаха страхотна възможност да изравнят.

Челси – Манчестър Сити 0:1