3. Манчестър Сити пак блести за 5:1 срещу Норич (видео)

Манчестър Сити пак блести за 5:1 срещу Норич (видео)

"Гражданите" остават безпогрешни у дома във Висшата лига

Манчестър Сити остава с пълен актив от своите домакинства във Висшата лига. „Небесносините” разбиха с 4:1 новака Норич на своя „Етихад” и постигнаха седма победа от седем мача у дома във Висшата лига през този сезон. За „гражданите” днес се разписаха Серхио Агуеро, Самир Насри, Яя Туре, Марио Балотели и Адам Джонсън.

Сити контролираше мача от началото до края и не даде възможност на съперника дори да си помисли за точка или победа. Единствената грешка на отбраната на Сити през първата част даде възможност на Морисън да излезе очи в очи с Джо Харт в 10-ата минута, но стрелецът си поведе дълго и националният вратар на Англия изби.

В 17-ата Насри намери Агуеро, но волето на аржентинеца излетя високо над гредата. „Гражданите” засилиха натиска и притиснаха „канарчетата” в собственото им наказателно поле.

Отбраната на Норич се пропука в 32-ата минута – Майка Ричардс се включи чудесно по дясното крило, пусна за Кун Агуеро на дузпата, той се завъртя и между четирима бранители намери начин да промуши кълбото в долния десен ъгъл за 1:0.

До почивката домакините продължиха да имат превес, но не стигнаха до втори гол.

Втората част обаче ще се запомни с брилянтната игра на Манчестър Сити. В 51-ата минута неразбирателство между вратаря Руди и защитата на Норич позволи на Сити да поведе с два гола.

Самир Насри изпълни пряк свободен удар от 30 метра, защитниците оставиха топката за Руди, а стражът очакваше някой от тях да я изчисти, но докато се чудеха кой да играе с нея тя влетя в мрежата за 2:0.

Домакините довършиха противника в края. След 68 минути игра Давид Силва изпълни късо един корнер към Насри, французинът подаде на Яя Туре на границата на наказателното поле и бившият халф на Барселона с фалцов удар прониза долния ляв ъгъл на Руди – 3:0.

Голямата преднина отпусна Сити и „канарчетата” успяха да вкарат почетен гол. В 81-ата минута Нотън игра прекрасно отдясно, Морисън надскочи защитата на домакините и направи 3:1.

Две минути преди края обаче дойде времето на Марио Балотели. Той се появи като резерва в 77-ата минута на мястото на Серхио Агуеро и не пропусна да се отчете с гол. Прехвърлящ пас на Яя Туре в наказателното поле намери Адам Джонсън, той се завъртя и пусна към Супер
Марио, италианецът стреля, Руди спаси, но топката продължи към мрежата и Балотели с елегантно чукване с рамо на празна врата направи 4:1.

Това не беше всичко в мача. Минута в добавеното време Адам Джонсън също вкара – крилото пое една топка на гърди по десния фланг и майсторски прати с шут в долния десен ъгъл за крайното 5:1.

Този разгром дава на Манчестър Сити нови три точки и общо 38, а преднината на върха е 7 точки пред втория Тотнъм и 8 пред Манчестър Юнайтед. Норич е десети с 16 точки.