3. Манчестър Сити подчини Евертън и ще играе с Ливърпул на финала (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити подчини Евертън и ще играе с Ливърпул на финала (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” се наложиха с 3:1, Де Бройне вкара гол, направи асистенция, но се контузи тежко

Манчестър Сити победи Евертън в двубоя реванш от полуфиналите за Купата на лигата. „Гражданите” се наложиха с 3:1 и с общ резултат 4:3 се класираха за финала в турнира, където ги очаква Ливърпул.

Срещата се проведе на стадион „Етихад” пред пълни трибуни, а съперниците предложиха динамичен, интересен и изпълнен с много положения двубой. Спорните ситуации също не липсваха. Най-сериозната бе при втория гол на Сити топката напусна очертанията на терена, но това остана незабелязано от страничните съдии.

Финалът между Ливърпул и Манчестър Сити ще се играе на стадион „Уембли” на 28-и февруари.

Домакините започнаха много активно и агресивно, но гостите излязоха напред. Рос Баркли вкара страхотен гол в 18-ата минута. Той получи топката в средата на терена, напредна уверено, надбяга Николас Отаменди и силно по земя не остави шанс на Вили Кабайеро.

„Гражданите” имаха претенции за нарушение срещу Агуеро точно преди головата атака. Рамиро Фунес Мори отне от нападателя на Сити, който падна на терена, и така даде началото на успешното нападение на „карамелите”.

Фернандиньо възстанови равенството в 24-ата минута. Агуеро отправи силен удар извън наказателното поле, топката се отби в тялото на бранител и попадна във Фернандиньо, който шутира от движение и след лек рикошет топката влезе във вратата.

В 36-ата минута Кун отправи топовен удар и разтресе лявата греда. Топката отскочи към Давид Силва, който направи опит за добавка, но прати право в тялото на вратаря.

Страхотен шанс за Деулофеу се откри в началото на второто полувреме. Той получи топката при бърза контра, напредна, излезе сам срещу вратаря, но Кабайеро бе на мястото си парира удара му.

В 54-ата минута Давид Силва бе много близо до това да се разпише, но ударът срещна дясната греда. Сабалета центрира в наказателното поле и испанецът отправи удар с глава.

В 70-ата минута „гражданите” поведоха в резултата и изравниха общия. Рахим Стърлинг нахлу отляво в наказателното поле и подаде към влезлият като резерва Кевин Де Бройно, който с удар от движение разстреля Ноблес. Топката обаче бе напуснала очертанията на терена точно преди Стърлинг да я върне, но съдиите не забелязаха това.

Серхио Агуеро накара „Етихад” да избухне в 77-ата минута. Нападателят засече с глава центриране на Де Бройне и прати в долния ъгъл на Роблес.

В края на двубоя обаче белгийският национал напусна игра на носилка. Той получи тежка контузия в коляното, като лекарският екип на „гражданите” се наложи да обездвижат десния му крак с шина.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи