3. Манчестър Сити разнищи Съндърланд и се изкачи на третото място в Премиършип (видео)

"Гражданите" напълно надиграха "черните котки" на "Ийстландс"

Отборът на Манчестър Сити разгроми гостуващия на „Ийстландс” тим на Съндърланд. Срещата завърши с убедителна победа с 5:0 в полза на „гражданите”, а по този начин те се изкачиха на 3-ата позиция в класирането на Премиършип. Играчите на Роберто Манчини бяха пълни господари в днешната среща и заслужено си тръгнаха с високо вдигнати глави след последния съдийски сигнал.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за домакините от Сити. В 9-ата минута Адам Джонсън откри резултата след асистенция на Яя Туре. Момчетата на Роберто Манчини продължиха да играят стабилно и да притесняват отбраната на Съндърланд.

„Черните котки” не бяха побеждавали небесносините като гост от 1998-ма година насам и задачата им стана още по-трудна в 14-ата минута. Тогава аржентинският нападател на „гражданите” Тевес бе съборен в наказателното поле и главният съдия моментално посочи точката за изпълнение на дузпа. Потърпевшият застана зад топката и реализира положението, въпреки че Симон Миноле улови ъгъла на удара.

В 23-ата минута Александър Коларов изпробва късмета си с удар от дистанция, но стражът на гостите следеше ситуацията и успя да избие. Малко по-късно Марио Балотели също отправи мощен шут, който не намери верния път към вратата на гостите.

Футболистите на Манчестър сити не изпуснаха инициативата до края на първата част и запасиха комфортната си разлика. Те бяха отправили общо 8 удара към вратата, като 6 от тях бяха в нейните очертания.

През втората  „гражданите” успяха да направят още по-солидна преднината си. Класическият резултат бе факт в 63-ата минута, когато Давид Силва с хубав удар преодоля за трети път Миноле, пращайки топката в десния му ъгъл.

Разгромът на Съндърланд бе пълен в 67-ата минута, когато секунди след като се появи в игра, французинът Патрик Вийера засече центриране от корнер и забоде за четвърти път кълбото в мрежата на гостите.

Въпреки че водеше в резултата с четири попадения, отборът на домакините продължи да натиска съперника си и в 70-ата минута Марио Балотели пропусна отлична възможност за реализиране. Нападателят стреля силно към Миноле, но ударът му бе право в стража на „черните котки” и той успя да избие.

Крайното 5:0 бе оформено от Яя Туре в 73-ата минута. Полузащитникът стреля хубаво и вкара пето попадение в мрежата на гостите.

Успехът осигурява на „гражданите” актив от 56 точки и те вече са на третата позиция, след като днешният успех ги изкачи над шампиона Челси. Съндърланд се свлече до 12-ото място и е с 38 точки.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1