3. Манчестър Сити реши всичко още в Румъния, Агуеро с хеттрик и две пропуснати дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” разбиха Стяуа с 5:0 и вече мислят за групите на Шампионска лига

Манчестър Сити разпиля Стяуа насред Националния стадион в Румъния и спечели с 5:0 първия плейофен сблъсък за влизане в групите на Шампионска лига.

Така „гражданите” на практика обезсмислиха реванша в Англия, а нападателят им Серхио Агуеро пропусна две дузпи до 20-ата минута, но след това наниза хеттрик.

Новият наставник на „небесносините” Хосеп Гуардиола остави отново на пейката вратаря Джо Харт, а извън групата бяха футболисти за над 120 млн. паунда като Яя Туре, Самир Насри, Вилфред Бони и Еляким Мангала. Любопитното е, че гостите получиха 3000 билета за срещата и върнаха 2500 от тях.

Домакините от Букурещ пък, които за четвърти пореден път не можаха да вкарат срещу съперник от Англия, започнаха отлично мача, понеже още в първата минута Джон Стоунс, дебютирал в Шампионската лига за Манчестър Сити след трансфера за £49 млн. от Евертън, върна необмислено топката към вратаря Уили Кабайеро.

Аржентинският ветеран все пак се справи с опасността, ала във втората минута капитанът на румънците Николае Станчу го хвана неподготвен със страховит удар от далечна дистанция, преминал близо до целта.

После обаче се стигна до дузпа в полза на гостите и след нея на терена сякаш имаше само един отбор.

В седмата минута Рахим Стърлинг финтира Муниру Сулей и ганаецът го фаулира, а италианският рефер Даниеле Орсато отсъди дузпа. Тя бе изпълнена от Серхио Агуеро, но вратарят Флорин Ница спаси.

В 13-ата минута Манчестър Сити все пак поведе. Тогава централният бранител Алин Тошка спря лошо една топка и позволи на Рахим Стърлинг да му я отнеме. После Давид Силва овладя паса на английския национал и с прецизен изстрел откри резултата за „гражданите” – 1:0.

В следващата атака новата им покупка Нолито нацели страничната греда, а в 20-ата минута гостите получиха нова дузпа, тъй като Алекс Коларов бе съсечен в пеналта.

Зад топката отново застана Серхио Агуеро и този път я прати в напречната греда, след което в трибуните.

Хосеп Гуардиола се хвана за главата, докато аржентинецът се чудеше как е успял за по-малко от четвърт час да пропусне две дузпи.

В 39-ата минута Алекс Коларов стреля от воле след центриране от корнер, но след рикошет топката пак срещна гредата.

Веднага след това Стърлинг остана сам срещу вратаря на домакините, но Ница блесна с ново чудесно спасяване.

Последва далечен удар на Кевин де Бройне, а в 41-ата минута Стърлинг опита да спре една топка след пас на Нолито, а тя попадна у Серхио Агуеро, който от границата на наказателното поле я прати в далечния ъгъл за 2:0.

Стяуа отговори със силен удар на Попа от малък ъгъл, боксиран от Кабайеро, а по този начин почивката дойде при резултат 2:0.

Той стана класически почти веднага след нея, тъй като в 49-ата минута Нолито вкара дебютния си гол за „гражданите”.

После грешките в защитата на Стяуа зачестиха, но Ница бе на ниво и спаси всичко, което можеше.

В 75-ата минута Серхио Агуеро можеше да се възползва от поредната неточност, но не го стори, а малко след това именно той подаде към непокрития в пеналта Давид Силва, ала и той пропусна.

След това обаче логичното се случи. В 78-ата минута „гражданите” проведоха чудесно една многоходова атака пред наказателното поле на Стяуа и Серхио Агуеро се разписа за втори път в срещата след двойно подаване с Нолито за 4:0.

В 82-ата минута самият Нолито имаше отлична възможност пак да се разпише, ала вратарят на домакините отново показа класа.

Всъщност, единствено стражът на румънците игра на ниво в този мач, но те позволиха 22 удара към него и логично загубиха с категоричното 0:5.

То стана факт минути преди края на редовното време, когато Агуеро оформи своя хеттрик и така се реабилитира за двете пропуснати дузпи.