3. Манчестър Сити с резонно 3:0 над Уотфорд

Манчестър Сити с резонно 3:0 над Уотфорд

Тевес, Бари и Лопес пратиха "гражданите" в 4-и кръг на ФА Къп

Отборът на Манчестър Сити се класира за 4-ия кръг на турнира за Купата на Англия, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Уотфорд. Срещата се игра на стадион "Етихад".

Двубоят очаквано започна с натиск на домакините и неточни удари на Тевес и Джеко в самото начало. Уотфорд пък отговори с опасен изстрел на Форестиери, отразен от Пантилимон.

Възпитаниците на Роберто Манчини като цяло бяха по-активният отбор, въпреки че и "стършелите" имаха своите шансове да отбележат поне почетно попадение в хода на мача.

Много активен за Сити в началните минути бе Джеймс Милнър, който в 8-та минута намери Силва на изгодна позиция, ала ударът на испанеца бе спасен от стража на Уотфорд.

Така дойде 25-ата минута, когато "гражданите" излязоха напред в резултата, след страхотен изстрел на Тевес от далечна дистанция.

След гола Сити продължи да бъде по-активният тим на терена и в 44-ата минута стигна до втори гол. Тогава Клиши изпълни силно странично хвърляне отляво, кълбото стигна до Гарет Бари, който с глава удвои аванса на своите.

През втората част домакините намалиха оборотите и въпреки, че владееха инициативата, допуснаха няколко възможности пред вратата си в последните 15 минути. Хората на Джанфранко Дзола можеха да се върнат в мача, ала пропуски направиха Нютън, Дийни и Видра.

Вместо това, в даденото от рефера продължение, португалската надежда на Манчестър Сити Маркос Лопес оформи крайното 3:0, засичайки хубаво подаване на Марио Балотели.