3. Манчестър Сити също вкара четири на „грънчарите” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити също вкара четири на „грънчарите” (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" загряха за Реал Мадрид с 4:0, Ихеаначо с два гола на „Етихад”

Манчестър Сити се изкачи на третата позиция във временното класиране на английската Висша лига, след като разби като домакин Стоук Сити с 4:0.

Така „грънчарите”, които очевидно вече доиграват сезона, допуснаха четири попадения в мрежата си в трети пореден мач.

Иначе „гражданите” решиха всичко с две бързи попадения преди почивката на среща от XXXV кръг на Премиършип.

В 35-ата минута Хесус Навас подаде на Фернандо и той откри, а в 43-ата Серхио Агуеро бе точен от дузпа и даде аванс от два гола на домакините преди почивката.

След нея на „Етихад” блесна младокът Келечи Ихеаначо, който спечели и дузпата.

19-годишният нигерийски национал оформи класиката в 64-ата минута след пас на Пабло Сабалета, а в 74-ата сложи точка на спора с второто си попадение за деня и общо седмо за сезона до момента.

Така Манчестър Сити вече има 64 точки, с една повече от четвъртия Арсенал и с 5 от градския съперник Юнайтед, но двата тима са с мач по-малко.

Следващият двубой на тима е във вторник вечер, когато ще приеме испанския колос Реал Мадрид за мач от полуфиналите на Шампионската лига.

Стоук остава в средата на таблицата с 47 т. от 35 кръга.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи