3. Манчестър Сити счупи прокобата и би Тотнъм в Лондон (ВИДЕО)

Манчестър Сити счупи прокобата и би Тотнъм в Лондон (ВИДЕО)

„Гражданите“ тотално надиграха „шпорите“ и продължават напред за ФА Къп

Английският шампион Манчестър Сити най-после успя да вкара гол на новия стадион на Тотнъм.

След 5 безуспешни опита „гражданите“ на Хосеп Гуардиола победиха „шпорите“ с 1:0 след късно попадение на защитника Нейтън Аке и се класираха за 1/16-финалите на ФА Къп.

Голът падна само 2 минути преди края на редовните 90, а още в 5-ата точен удар на Оскар Боб бе отменен след намеса на VAR заради засада.

Въпреки това обаче гостите от Манчестър тотално надиграха лондончани, които отправиха само 1 удар към вратата, при цели 18 на „небесносините“.

Те започнаха силно двубоя и още в 5-ата минута организираха отлична атака, при която Уокър получи на фланга, а след това намери Фил Фодън в наказателното поле, който шутира незабавно, а Викарио отрази, но Оскар Боб бе най-съобразитилен и успя да прати топката във вратата. Първоначално попадението бе отменено поради засада, а впоследствие решението бе потвърдено с ВАР.

"Гражданите" имаха контрола до края на първата част, като имаха много удари, но почти всеки един от тях бе блокиран, а "шпорите" успяваха да се защитят добре, опитвайки да изненадат своя съперник на контраатака. Все пак през първото полувреме отсъстваха чистите голови положения.

В 48-а минута Хулиан Алварес се бе включил добре в наказателното поле, а Оскар Боб пусна пас по конец, но ударът му бе блокиран в последния момент от защитник в бяло - само корнер за Манчестър Сити.

Десетина минути преди края Хойберг допусна груба грешка, като се размина с топката, а тя достигна до Бернардо Силва, който стреля веднага с левия крак, но право във вратаря, а Викарио спаси. Секунди след това Хойберг направи нова неточност, а кълбото бе сервирано на Де Бройне, който не уцели вратата от изключително чиста позиция.

Логичното се случи в 88-ата минута, когато след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле Нейтън Аке отблизо прати топката в мрежата. От лагера на Тотнъм имаха претенции за нарушение срещу вратаря, но те останаха неуважени и това доведе до прехвърчане на искри между футболистите в края.

Всичко се размина с няколко жълти картона и в крайна сметка Манчестър Сити продължи напред, докато в останалите 3 срещи от деня победител нямаше и ще има преигравания.

ТОТНЪМ – МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:0
1:0 Нейтън Аке (88)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Тотнъм: 13. Гилермо Викарио, 23. Педро Поро, 17. Кристиан Ромеро, 37. Мики Ван де Вен, 38. Дестини Удоджи, 30. Родриго Бентанкур, 5. Пиер-Емил Хойберг, 21. Деян Кулушевски, 16. Тимо Вернер, 22. Бренън Джонсън, 9. Ричарлисон;

Манчестър Сити: 18. Стефан Ортега, 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диаш, 6. Нейтън Аке, 24. Йошко Гвардиол, 16. Родри, 8. Матео Ковачич, 20. Бернардо Силва, 47. Фил Фодън, 52. Оскар Боб, 19. Хулиан Алварес;