3. Манчестър Сити се доближи до лидера Челси след минимален успех над Суонзи (ВИДЕО)

Английският шампион Манчестър Сити постигна труден успех с 1:0 срещу Суонзи в мач от 9-ия кръг на Висшата лига

Английският шампион Манчестър Сити постигна труден успех с 1:0 срещу Суонзи в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в мача на „Етихад Стейдиъм” отбеляза Карлос Тевес в 61-ата минута, а победата на „гражданите” не дойде по лесен начин.

В началото на двубоя двата тима не създадоха много голови положения, а в 35-ата минута Карлос Тевес можеше да открие резултата, но Мишел Ворм спаси удара на аржентинеца. Мичу пък пропусна да отбележи за Суонзи в 40-ата минута, като ударът му бе отразен от Джо Харт. В продължението на първата част Александър Коларов стреля неточно, а на почивката на мача резултатът бе 0:0.

Втората част бе по-вълнуваща и двата тима имаха повече шансове за отбелязване на гол пред противниковата врата. „Гражданите” започнаха много активно и още в началните минути на няколко пъти застрашиха Мишел Ворм. Още в 46-ата Серхио Агуеро пробва късмета си с изстрел отдалеч, който обаче не попадна в целта, а в следващите минути пропуски направиха и Марио Балотели и Мика Ричардс. В 57-ата нов удар на Серхио Агуеро бе спасен от Ворм, а две минути по-късно Мичу стреля, но Джо Харт се справи.

В 61-ата минута силните изяви на домакините доведоха до резултат, след като Карлос Тевес успя да открие резултата с изстрел от далечна дистанция. До края на двубоя Суонзи се опита да се добере до равенството и в 74-ата минута Джонатан Де Гузман стреля отдалеч, но топката не попадна в очертанията на вратата. Последваха ситуации и пред Чико и Уейн Раутледж, но и тези положения не доведоха до гол. До края на срещата не падна нов гол в мача и така „гражданите” спечелиха с минималното 1:0.

По този начин тимът на Роберто Манчини добави нови три точки към актива си и вече има 21, като заема 2-ото място и изостава с точка от лидера Челси, който има мач по-малко. Суонзи се намира на 10-ата позиция с 11 пункта.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)