3. Манчестър Сити се изкачи на третото място след погром над Кристъл Палас (ВИДЕО)

Манчестър Сити се изкачи на третото място след погром над Кристъл Палас (ВИДЕО)

"Гражданите" се развихриха през второто полувреме

Отборът на Манчестър Сити не срещна проблеми при домакинството си на Кристъл Палас. Ранният съботен двубой от 36-ия кръг на Висшата лига завърши с убедителна победа 5:0 на „гражданите”, която отново праща възпитаниците на Пеп Гуардиола на третото място, макар и за 24 часа. Палас на Сам Алърдайс пък допусна трета поредна загуба.

Грешка на Мартин Кели при изчистването позволи на завърналия се след контузия Давид Силва да открие още във 2-ата минута. Испанецът заби своя 50-и гол за Сити (в 303 мача във всички турнири).

До почивката се откри само едно чисто положение за гостите, като Вили Кабайеро извади много опасен удар с глава на Кристиан Бентеке.

След почивката „небесносините” увеличиха оборотите и бяха пълен господар на терена. В 49-ата минута Венсан Компани намери мощно горния ъгъл след подаване на Кевин де Бройне отляво, като гостите отново не изчистиха добре.

Белгиецът удари напречната греда от свободен удар преди да направи 3:0 в 60-ата минута с премерен удар от границата на наказателното поле.

Рахим Стърлинг се разписа за 4:0 в 82-ата минута, засичайки свалена топка отстрана на Сабалета.

В добавеното време Николас Отаменди ефектно с глава засече центриране от свободен удар на Де Бройне, за да оформи крайния резултат. Белгиецът се отличи с втора асистенция.

Сити (69 точки) се изравнява с Ливърпул при равни мачове – по 35. В неделя мърсисайдци приемат Саутхемптън.

Кристъл Палас (38 точки) остава 16-и, като наглед диша спокойно предвид разликата от 6 пред първия под чертата - Суонзи. Но ако уелския тим и Хъл спечелят по-късно в събота, може да се окажат под по-голяма опасност.