Манчестър Сити се събуди след почивката и обърна Евертън до 3:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" доближиха Ливърпул на пет точки, но и мач по-малко

Манчестър Сити трябваше да прави пълен обрат за едно полувреме, за да победи Евертън с 3:1 в сблъсъка им от 19-ия кръг на Висшата лига.

В 29-а минута Родри допусна груба грешка пред собственото наказателно поле, а Дуайт МакНийл намери Джак Харисън с вълшебен пас, като последният завърши с лекота от чиста позиция, за да открие резултата - 1:0 за Евертън.

Само пет минути по-късно "карамелите" имаха нов страхотен шанс, а Харисън обзет от самочувствие отправи труден изстрел с левия крак, но Едерсон блесна със спасяване с една ръка. В края на първото полувреме Джон Стоунс получи контузия след брилянтна своя намеса и бе принудително заменен.

В 53-а минута Фил Фодън получи празно пространство извън наказателното поле и нагласи топката на левия си крак, след което отправи мощен удар в близкия ъгъл, а Пикфорд този път бе безпомощен и резултатът бе изравнен - 1:1.

След като измина час футбол на "Гудисън парк" Хулиан Алварес изпълни пряк свободен удар, но стражът на Евертън отново бе на правилното място и успя да избие. В 64-а минута футболист на Манчестър Сити достиган първи до отбита топка и отправи мощен изстрел, който бе блокиран от Дукуре, но съдията след кратко колебание посочи бялата точка, тъй като полузащитникът на "карамелите" игра с ръка. Зад топката застана Хулиан Алварес, който изпълни в центъра на вратата, а Пикфорд бе много близо до отрази с крак - 2:1 за Манчестър Сити.