3. Манчестър Сити се върна към победите с рутинни три точки срещу Евертън (СНИМКИ+ВИДЕО)

Шампионите се завърнаха на първото място в класирането

Манчестър Сити си върна позицията на върха в Премиър Лийг поне за ден, след като победи с 3:1 Евертън като домакин в мач от 17-ия кръг на английския елит.

Срещата на "Етихад" премина под пълния контрол на домакините и първият гол във вратата на Пикфорд не закъсня.

Сане изведе перфектно Габриел Жезуш в наказателното поле и бразилецът отбеляза с удар по земя под плонжа на стража на "карамелите".

Сините имаха шансове да удвоят преднината си преди почивката, но Лапорте и Риад Марез не успяха да намерят целта.

Веднага след полувремето обаче Жезуш отбеляза втория си гол след нова асистенция на Сане, който центриран отляво и намери бразилското острие, който пък засече с глава за 2:0.

Изненадващо в 65-та минута Евертън върна едно попадение чрез Калверт-Люин, който засече центриране с глава. Само четири минути по-късно обаче Стърлинг върна преднината от два гола за "гражданите".

Така Сити се върна на върха с 44 точки и остави загубата от Челси зад гърба си. Ливърпул остава на второто място с 42 пункта преди дербито на "мърсисайдци" с Манчестър Юнайтед утре.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:2

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1