3. Манчестър Сити се върна на правия път с 4:0 над потъващия Астън Вила (ВИДЕО)

Манчестър Сити се върна на правия път с 4:0 над потъващия Астън Вила (ВИДЕО)

Агуеро се отличи с два гола, всички попадения паднаха след почивката

Манчестър Сити спря серията от три поредни поражения във Висшата лига и разби аутсайдера Астън Вила с 4:0 на „Етихад” в 29-ия кръг. Всичките попадения паднаха след почивката. Така временно „гражданите” се доближиха на 4 точки от лидера Лестър, който има и мач по-малко.

Вила на Реми Гард се държеше до почивката, но веднага след рестарта всички се срина за гостите, които убедително са се насочили към Чемпиъншип.

Давид Силва отклони центриране на Агуеро и Яя Туре откри резултата в 48-ата минута след рикошет в бившия „гражданин” Майка Ричардс.

Само две минути по-късно Ричардс не успя да пресече извеждащ пас в наказателното поле и вместо това ритна в кората на Агуеро и топката спря в мрежата – 2:0.

Агуеро вкара втория си гол след час игра за 3:0, а Рахим Стърлинг се включи от пейката, за да оформи крайното 4:0.

Кун имаше шанс да вкара и хеттрик, но пропусна дузпа в 73-ата минута.

Манчестър Сити се вклини между Арсенал и Тотнъм в класирането и е трети с 53 точки. Лидерът Лестър има 57, Тотнъм е втори с 55, а Арсенал има 52.

Уест Хем направи впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 като гост на останалия с 10 души Евертън насред „Гудисън парк”.

Машината за голове Ромелу Лукаку даде аванс на „карамелите” в 13-ата минута, но Кевин Миралас още в 34-ата минута бе пратен под душовете с втори жълт картон.

С човек по-малко Евертън вкара и втори гол чрез Аарън Ленън в 56-ата минута.

Славен Билич пусна Анди Керъл, Диафра Сако и Алекс Сонг като резерви, но „чуковете” започнаха своя обрат чак в 78-ата минута, когато Микел Антонио намали на 2:1.

Само три минути по-късно Диафра Сако изравни за 2:2, а голямата звезда на лондончани този сезон Димитри Пайе отново бе герой и вкара победния гол в 90-ата минута.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит