3. Манчестър Сити смаза Уест Хем в междинния кръг (ВИДЕО)

Манчестър Сити смаза Уест Хем в междинния кръг (ВИДЕО)

"Гражданите" вкараха четири безответни гола, Габриел Жезус с гол и асистенция при дебюта си

Манчестър Сити отнесе с 4:0 Уест Хем при гостуването на лондончани в 23-ия междинен кръг на Премиършип. Отличен дебют направи Габриел Жезус с екипа на „гражданите”, след като асистира на Де Бройне за първия гол в мача, а в 39-ата отбеляза сам. Точни за гостите бяха също Давид Силва (21`) и Яя Туре от дузпа (67`). Сити е на 5-о място във временното класиране с 46 точки, докато Уест Хем остава 11-и с 28 точки.

Интригата в срещата играна на "Лондон Стейдиъм" се загуби още в средата на първото полувреме, след като гостите вече водеха с 2:0, а до края на първата част преднината им стана класическа. Сити владееше през 70% от времето топката, като „чуковете” за цяло полувреме успяха да създадат едно положение, което Кресуел пропиля с лека ръка.

При бърза контраатака в 17-ата Де Бройне пусна към Габриел Жезус, бразилецът бързо върна на паса и Де Бройне с  точен удар откри резултата.

Четири по-късно „гражданите” удвоиха при нова скоростна контраатака. Сане направи впечатляващ пробив отдясно и опита пас, който обаче вратарят на Уест Хем отклони. Топката обаче попадна в Давид Силва, който на празна врата не сгреши.

В 32-ата минута се откри отлична възможност за домакините да намалят. Анди Керъл задържа умело в централната зона и центрира към включващия се Кресуел, който си поведе с глава, но опита да прехвърли технично вратаря, но изкара в аут.

Стърлинг бе изведен на добра позиция, но не овладя добре и се наложи да подава към Де Бройне, който пък от своя страна не съумя да нанесе удар. Домакините за пореден път не изнесоха топката качествено и новото попълнение на „гражданите” Габриел Жезус наказа грешката им и се отчете с гол, след като при първото попадение на Де Бройне записа и асистенция.

Наказателната акция на „гражданите” продължи и след почивката, като в 67-ата минута Стърлинг бе повален в наказателното поле и гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която бе превърната в гол от Яя Туре.

„Чуковете” все пак стигнаха до гол в 80-ата минута, но попадението бе отменено заради засада.

След успеха Сити се изравни по точки с Ливърпул, но е позиция надолу в класирането заради по-добра голова разлика на мърсисайдци.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)