3. Манчестър Сити спря полета на „орлите” и се приближи до върха (ВИДЕО)

Манчестър Сити спря полета на „орлите” и се приближи до върха (ВИДЕО)

„Гражданите” вече са на 3 точки от лидера Ливърпул, а имат мач по-малко и по-добра голова разлика от мърсисайдци

Манчестър Сити постигна ключова победа при визитата си на Кристъл Палас.

„Гражданите” спечелиха с 2:0 мача от XXXVI кръг на английската Висша лига и вече са само на три точки от лидера Ливърпул, като имат и с мач по-малко от мърсисайдци.

„Небесносините” взеха ранен аванс срещу намиращите се в отлична серия от пет поредни победи домакини, след като Яя Туре асистира на Един Джеко и босненецът откри резултата – 1:0.

Второто попадение за гостите падна две минути преди почивката, когато отново Яя Туре проби през центъра и съумя с прехвърлящ удар в далечния ъгъл да матира стража на Кристъл Палас – 2:0.

След почивката нови голове нямаше и така Манчестър Сити взе пълния комплект от точки. С тях „гражданите” събраха 77 в своя актив, докато лидерът Ливърпул остана с 80, след като загуби с 0:2 домакинството си срещу Челси по-рано през деня.

Головата разлика на Сити обаче е с 8 попадения по-добра от тази на мърсисайдци и това превръща хората на Мануел Пелегрини във фаворити за титлата.

До края на Премиършип те гостуват на Евертън и имат две домакинства, срещу Астън Вила и Уест Хем.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи