3. Манчестър Сити удари Виляреал с гол в 93-ата минута (видео)

Манчестър Сити удари Виляреал с гол в 93-ата минута (видео)

Агуеро донесе трите точки на „гражданите”

Отборът на Манчестър Сити постигна изключително важна победа в своята група „А” на Шампионската лига, след като се наложи с 2:1 над тима на Виляреал. Срещата се игра на стадион „Сити ъф Манчестър”.

Двубоят започна ужасяващо за домакините, които изоставаха в резултата след гол на Кани още в 4-та минута. Тогава Роси отне на Силва и стреля към вратата, Харт спаси, но при добавката нищо не можеше да спре халфа на „жълтата подводница” да изведе своите напред.

След попадението „гражданите” моментално натиснаха и в 13-ата минута Насри можеше да изравни, но ударът му мина над вратата. 120 секунди по-късно Джеко навлезе в пеналта и подаде за Силва, но той не можа да стреля.

Натискът на англичаните се усилваше, но испанската отбрана бе добре подредена и не даваше много възможности на нападателите на домакините.

Така се стигна до 43-ата минута, когато Насри намери Коларов на левия фланг, сърбинът центрира в наказателното поле, където Марчена засече топката в собствената си мрежа за 1:1.

В даденото от рефера продължение Силва намери Джеко в пеналта, но вратарят на гостите успя да парира изстрела на босненеца.

Втората част започна със страхотна възможност за Сити, след като Сабалета изведе Джеко очи в очи с Диего Лопес, но и този път стражът на „жълтата подводница” направи впечатляващо спасяване.

Натискът на „гражданите” се засилваше в 58-ата минута Коларов успя да се разпише, но попадението бе отменено заради засада.

В 63-ата минута Манчини пусна на терена Серхио Агуеро, който определено раздвижи играта на „гражданите” в предни позиции. Коларов опита късмета си от дистанция, но не може да намери вратата, а в 77-ата минута Джеко шутира силно от малък ъгъл, ала отново извън рамката на Диего Лопес.

След още няколко пропуска на Един Джеко дойде 93-ата минута, когато Сабалета центрира остро с десния крак, няколко човека се разминаха с топката, за да може Агуеро да засече на празна врата, оформяйки крайното 2:1.

След успеха домакините се намират на 3-о място във временното класиране с актив от 4 точки на 3 зад лидера Байерн и на 1 зад Наполи. Гостите от Виляреал пък са последни без спечелена точка.