3. Манчестър Сити взе комфортен аванс преди реванша (ВИДЕО)

Манчестър Сити взе комфортен аванс преди реванша (ВИДЕО)

"Гражданите" спечелиха с 3:1 в Киев

Манчестър Сити победи като гост Динамо Киев с 3:1 в първи осминафинален сблъсък от Шампионската лига. "Гражданите" си осигуриха комфортен аванс преди реванша в Англия.

За домакините едно полувреме изигра бившият играч на българския ЦСКА Жуниор Мораеш.

Двубоят започна по-добре за домакините, които в четвъртата минута уцелиха греда след удар на Андрий Ярмоленко.

Това бързо бе наказано от Сити. Десет минути по-късно след корнер Яя Туре подаде към Серхио Агуеро, който от лесна позиция в наказателното поле не сбърка - 1:0.

Манчестър Сити продължи тотално да доминира на терена и това доведе до заслужен втори гол. В 40-ата минута центрира от левия фланг Стърлинг асистира по чудесен начин на Давид Силва, който направи добавка за 2:0.

Заслужено играчите на Динамо бяха освиркани след първите 45 минути от феновете си.

Сити можеше да води и класически, но Серхио Агуеро пропусна веднага след това.

Украинският тим успя да отвърне с едно попадение в 59-ата минута. Тогава Буялски стреля и след малко късметлийски рикошет, топката попадна във вратата на Джо Харт.

В 72-ата минута английският тим имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Фернандиньо.

Малко по-късно след добра комбинация с Фернандиньо Давид Силва стреля добре, но вратарят на Динамо се намеси успешно.

Седем минути преди края страхотен пропуск направи Яя Туре. Стърлинг центрира чудесно от левия фланг, но халфът с глава пропусна от няколко метра.

Силният мач на Яя Туре се овенча и с попадение буквално в последните секунди. Той се реваншира за предходния си пропуск с чудесно изпълнение в наказателното поле за 3:1. За Туре това бе първи гол в Лигата след 730 минути "суша".

Реваншът е насрочен за 15-и март.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит