3. Манчестър Сити започна 2011-та с минимален успех над Блекпул (видео)

Манчестър Сити започна 2011-та с минимален успех над Блекпул (видео)

"Гражданите" пропуснаха и дузпа

Отборът на Манчестър Сити постигна важна победа в домакинството си на Блекпул в мач от 21-ия кръг на Премиършип. „Гражданите” спечелиха с 1:0 и по този начин се изравниха по точки с лидера Манчестър Юнайтед. Отборът на Роберто Манчини бе този, който създаде повече положения и заслужено грабна трите точки.

Още в първата минута домакините можеха да водят в резултата, но пропуски направиха Карлос Тевес и Давид Силва, като ударите и на двамата футболисти излязоха в аут. Активната игра на „гражданите” продължи, но до гол във вратата на Блекпул така и не се стигаше. Гостите създадоха малко положения през първата част, а единственият точен удар бе на Флетчър в 15-ата минута.

Добрата игра на Манчестър Сити доведе до резултат малко след като измина половин час игра. Адам Джонсън стреля много хубаво от границата на наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Блекпул, като по този начин даде гол преднина на своя тим.

Две минути по-късно „гражданите” получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Яя Туре в наказателното поле, но Карлос Тевес, който застана зад топката, не намери очертанията на вратата и кълбото премина покрай дясната греда.

До почивката гол не падна и след последния съдийски сигнал за първата част, резултатът бе 1:0.

През второто полувреме интересните моменти бяха по-малко. Карлос Тевес направи няколко пропуска пред вратата на Блекпул през първите 20-ина минути на второто полувреме, а Люк Варни бе доста активен в наказателното поле на „гражданите”, но така и не успяваше да отбележи.

В 76-ата минута Тевес можеше да реши всичко в срещата, но ударът му премина много близко до целта и излезе в аут.

Втори гол в срещата до края не падна и Сити се поздрави с минимален успех.

Победата изравни „гражданите” по точки с Манчестър Юнайтед и тимът на Роберто Манчини вече е втори с 41, но и с два мача повече от „червените дяволи”. Блекпул заема 10-ото място с 25.

НА ЖИВО: Манчестър Сити – Арсенал (СЪСТАВИ)

Шампион и подгласник в битка за върха, гледайте мача тук…