3. Манчестър Юнайтед не позволи на Арсенал да си върне първото място - 0:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите изпуснаха да вземат трите точки на "Емирейтс", въпреки че се бранеха в големи периоди от мача

Манчестър Юнайтед не позволи на Арсенал да се качи на върха във Висшата лига и взе точка след 0:0 на „Емирейтс” в голямото дерби от междинния 26-ти кръг. Шампионите можеха и да спечелят, но Счежни изби в напречната греда удар с глава на Ван Перси след почивката.

Така Челси остава на върха в Премиършип с 57 точки, Арсенал е втори с 56, а Манчестър Сити остава трети с 54 след отлагането на домакинството със Съндърланд.

През първата част на „Емирейтс” и двата отбора сякаш бяха обременени от неуспехите си през уикенда и не показаха високо качество в играта си. „Топчиите” бяха с разклатено самочувствие след пердаха с 1:5 от Ливърпул, а Юнайтед се мъчи за 2:2 с Фулъм.

Лошото време в Англия отложи две срещи от програмата тази вечер, но в Северен Лондон всичко бе наред и Арсен Венгер и Дейвид Мойс направиха по две промени в своите състави.

Още във втората минута шампионите пропуснаха най-чистото положение за цялата първа част. Ван Перси открадна от Артета и тръгна сам срещу Счежни, но стреля слабо по земя и полският страж лови удара му.

Домакините отвърнаха веднага, но Смолинг спря изстрел на Уилшър, а Жиру бе изпуснат след корнера, но прати неточно в аут с глава.

Мертезакер направи важна намеса в отбрана, а Мата изведе Ван Перси отново леко вляво, но този път холандецът стреля още по-неточно и прати близо до флагчето за корнер. Жиру изпревари Видич при нов корнер, но пак не бе точен и се хвана за главата от яд.

Рафаел се приземи лошо след въздушен сблъсък с Жиру, но успя да продължи срещата, но ритъмът на игра тотално бе разбит в края на първата част, която завърши без голове.

И втората част не започна впечатляващо, но постепенно и двата отбора се откриваха и започнаха да търсят успеха, вместо само да пазят собствената си врата.

В 62-ата минута Кошчелни засече добре с глава след корнер, но Антонио Валенсия изчисти също с глава от голлинията. Секунди по-късно Жиру искаше дузпа, защото Видич го избута, но Марк Клатенбърг прецени, че няма нарушение.

Мата опита късмета си от 25 метра, но не бе точен. Росицки не бе точен пред другата врата, а Арсенал натискаше с помощта на публиката, която все по-шумно надъхваше „топчиите”.

Само в рамките на минута и двата отбора изпуснаха да вземат победата. Първо Саня центрира ниско отдясно и Жиру засече на първа греда, но топката мина на сантиметри от далечната греда в аут.

При последвалата атака за гостите Карик взе топката от Уилшър, Рууни центрира меко на втора греда и Ван Перси засече с глава, но Войчех Счежни по невероятен начин успя да избие в напречната греда и спаси.

В последните минути две спасявания на Де Хеа запазиха нулевото реми. Испанският страж първо изби силен удар на Касорла към близкия ъгъл, а в последната минута лови шут пак на Касорла към долния десен ъгъл.

Феновете на Арсенал не бяха доволни от нулевото реми и изпратиха с освирквания своя отбор веднага след последния съдийски сигнал, а Манчестър Юнайтед удължи на 6 мача серията поредни срещи без поражение от "артилеристите".

Арсенал е втори с 56 точки, а Манчестър Юнайтед остава седми с 42 и е на 15 зад лидера Челси, а до топ 4 го делят 11 точки след успеха на Ливърпул като гост на Фулъм.

Евертън - Кристъл Палас /отложен/

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи