Манчестър Юнайтед отново е трети след успех над Евертън (ВИДЕО)

Скот Мактомини и Антони Марсиал донесоха трите точки на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Евертън в ранния съботен мач от 30-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" записаха втори пореден успех след победата с 1:0 над Брентфорд преди само три дни.

Евертън пък продължава битката си за оцеляване като остава с 27 точки на 16-то място, но Нотингам и Борнемут са със същия актив и мач по-малко, а Лестър е с 25 също преди да изиграе мача си от кръга.  Лошата новина от мача е контузията, която получи Маркъс Рашфорд и не е ясно колко дълго ще бъде извън сметките на Ерик Тен Хаг.

Дясната греда на вратата на Пикфорд спаси "карамелите" в 12-ата минута след изненадващ шут извън наказателното поле на Антъни. При добавката Уан-Бисака пък от няколко метра направи по-трудното, пращайки топката в аут.

Логичното се случи в 37-ата минута, когато Скот Мактоминей разпечата вратата на Евертън. Продължителна атака на "червените дяволи" завърши с извеждащ пас към нахлуващия в наказателното поле халф и той с плътен удар в близкия ъгъл откри резултата - 1:0.

В 71-ата минута Ман Юнайтед поведе с 2:0 след огромна грешка на Шеймъс Коулман. Топката мина под крака на защитника на Евертън и Рашфорд не чакаше втора покана. Нападателят овладя и продължи към резервата Антони Марсиал, който останал сам срещу Пикфорд, не трепна и удвои резултата.

Четвърт чак преди края в игра се завърна Кристиан Ериксен, който два месеца се възстановяваше от контузия. Малко след това травма в слабините получи Маркъс Рашфорд, който веднага бе заменен от Вут Вегхорст.