3. Манчестър Юнайтед прегази Ливърпул в шеметна контрола (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед прегази Ливърпул в шеметна контрола (ВИДЕО)

"Червените дяволи" надвиха вечния си съперник с 4:0 в Тайланд

анчестър Юнайтед и Ливърпул играят при резултат 4:0 в контрола, която е част от лятната подготовка на двата отбора. Резултатът бе открит от Джейдън Санчо в 12-ата минута. А следващите два гола за „червените дяволи” бяха дело на Фред и Марсиал.

Домакин на сблъсъка е Националния стадион „Раджамангала“ в тайландската столица Банкок. Срещата е неофициален дебют на новия треньор на "червените дяволи" Ерик тен Хаг.

Ливърпул започна по-настоятелно мача и имаше възможност да открие резултата още в 4-ата минута. След страхотен пробив на десния бек Мабая, топката бе центрирана остро във вратарското поле, където Де Хеа действа авторитетно и пресече паса към Харви Елиът.

В 10-ата минута Луис Диас получи по левия фланг, навлезе към наказателното поле и стреля технично с десния крак, но Де Хеа отново се намеси и изби в корнер. След разиграването последва нов удар, този път на Джо Гомес, но топката излезе в аут.

Противно на логиката и по-доброто начало на Ливърпул, именно тимът на „червените дяволи” успя да вземе преднина в мача. Бруно Фернандес центрира много добре в наказателното поле, където отбраната на „червените” не успя да реагира добре, топката срещна тялото на Исаак Мабая и попадна в Джейдън Санчо, който технично я отправи в левия ъгъл на вратата за 1:0.

Малко по-късно Рашфорд имаше възможност да удвои резултата, но ударът му по-диагонала мина покрай десния страничен стълб.

В 18-ата минута Ливърпул бе много близо до изравняване на резултата, но късметът покри символичните домакини. Чеймбърс и Карвальо стреляха към вратата на Юнайтед, но при втория удар топката срещна левия страничен стълб. При последвалото разиграване Ливърпул отново стигна до удар, този път дело на Диас, а топката отново срещна гредата и излезе в аут.

В 23-ата минута, след грешка на Нат Филипс, Юнайтед организира контраатака, която завърши с удар на Рашфорд, но Мабая успя да блокира изстрела и да предотврати опасност за Алисон Бекер.

След първия гол в мача, футболистите на Ерик тен Хаг започнаха все по-настоятелно да гледат към вратата на Алисон Бекер. След няколко добри атаки на символичните домакини, „червените дяволи” успяха да реализират втори гол, който дойде след точно половин час игра. Той бе дело на Фред след ново неразбирателство в отбраната на „мърсисайдци”. Футболистите на Ливърпул не успяха да изчистят добре топката от наказателното поле, тя попадна в бразилеца на дъгата на наказателното поле, а той с много техничен удар успя да прехвърли Алисон.

Само три минути по-късно Юнайтед реализира трети гол. След грешка при изнасянето на топката, Марсиал открадна и напредна по дясното крило, навлезе в наказателното поле и с премерен удар успя да преодолее стража на „мърсисайдци”. В 36-ата минута, отново след атака отдясно, Дало стреля от малък ъгъл, но за късмет на бразилския страж на Ливърпул, топката срещна левия страничен стълб.

В 70-ата минута Дарвин Нунес имаше своя първи шанс да се разпише с фланелката на Ливърпул. Уругваецът получи отдясно в наказателното поле и след като овладя реши да стреля от малък ъгъл. Хийтън обаче бе на мястото си и успя да отрази силния изстрел.

В 76-ата минута резултатът стана стряскащ за Ливърпул. След перфектна контраатака за Юнайтед, започната от Баи и завършена от Факундо Пелистри, „червените дяволи” поведоха с 4:0. Баи пое пред своето наказателно поле, напредна много добре и комбинира с Пелистри отдясно. Той от своя страна потърси Диало, който навлезе в наказателното поле и върна жеста към Пелистри, а уругваецът с техничен удар в десния ъгъл на вратата не остави шансове на Адриан.

Следващия шанс за гол в мача бе на сметката на Ливърпул. Мохамед Салах пробва да намери Нунес във вратарското поле, но топката бе избита от бранител. Египтянинът овладя технично отбитата топка и понечи да стреля с левия крак. Коженото кълбо рикошира в десния страничен стълб и попадна на пътя на Нунес, който обаче стреля много високо над вратата.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост