3. Манчестър Юнайтед с класика над Евертън (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед с класика над Евертън (ВИДЕО)

„Червените дяволи” с първи успех на „Гудисън” от 2011 г. насам, Рууни вкара на бившия си тим

Манчестър Юнайтед се върна на победния път след загубата с 0:3 от Арсенал в Лондон.

В деветия кръг на Висшата лига „червените дяволи” на свой ред спечелиха с 3:0 визитата си на Евертън и така вече има 19 точки в актива си.

Наставникът им Луис ван Гаал реши да остави своите сънародници Мемфис Депай и Дейли Блинд на пейката, а момчетата му започнаха много силно двубоя.

Той бе предшестван от минута аплодисменти в памет на починалия по-рано през деня бивш треньор на домакините Хауърд Кендал, който изведе Евертън за последен път до титлата в Англия.

След първия съдийски сигнал гостите овладяха инициативата, а в 18-ата минута успяха и да поведат, макар и с доза късмет. Тогава, след карамбол в наказателното поле топката стигна до Морган Шнайдерлен, а той хладнокръвно я прати в мрежата по диагонала за 1:0.

Малко след това Юнайтед вкара и втори гол. Това стана в 22-ата минута, когато реферът даде авантаж, въпреки нарушение срещу Антони Марсиал. Така Маркос Рохо остана свободен на фланга и центрира към пеналта, където непокрит бе Андер Ерера. Игралият зад гърба на нападателя Уейн Рууни испанец вкара безпроблемно с глава – 2:0.

Точно преди почивката пък Уейн Рууни бе изведен чудесно зад гърба на защитата, но ъгълът пред него стана твърде малък и той реши да върне към Антони Марсиал, който бе около точката за дузпата. Френският нападател стреля опасно, но двама бранители в синьо се хвърлиха и спасиха опразнената от Тим Хауърд врата.

При този резултат дойде и почивката. След нея Евертън натисна сериозно и в 55-ата минута направи отлична многоходова атака, при която Арън Ленън подаде към Ромелу Лукаку.

Последният прати топката в ъгъла по земя, между краката на бранител в червено, като част от публиката вдигна ръце за миг, но в следващия видя инстинктивно спасяване на Давид де Хеа.

Вратарят на гостите демонстрира страхотен рефлекс. Той трябваше да се намесва и в 59-ата минута, след центриране, коварно превърнало се в удар, ала отново бе на ниво.

Така се стигна до 62-ата минута, в която Шнайдерлин пресече едно подаване и пусна към Андер Ерера, който чудесно изведе Рууни зад гърба на защитата, а капитанът на „червените дяволи” оформи крайното 3:0.

Попадението бе първо за него далеч от дома с екипа на Юнайтед от месец ноември на 2014 година или иначе казано от 1550 минути футбол.

После той имаше шанс да вкара на родния си клуб за втори път, изведен сам срещу вратаря, но не сполучи, а в 78-ата минута Джон Стоунс изби с глава в корнер пред погледа на Ерера, който щеше да вкара четвърти гол в срещата.

Секунди след това Антони Марсиал се разходи между защитата н Евертън в пеналта, но впоследствие опита удар от минимален ъгъл, вместо да подаде към съотборник и не сполучи. Така „червените дяволи” вече имат 19 точки и изостават с три от лидера Манчестър Сити. Двата тима се срещат в градско дерби на „Олд Трафорд” в следващия кръг, на 25 октомври.