3. Манчестър Юнайтед се събуди и превзе Саутхемптън

Манчестър Юнайтед се събуди и превзе Саутхемптън

„Червените дяволи“ с класика, но и 3 нови травми в защита

Манчестър Юнайтед успя, макар и трудно, да спечели визитата си на новака Саутхемптън с 3:0.

„Светците“ могат да съжаляват, защото пропусната от тях дузпа вдъхнови гостите да заиграят много по-силно в първата среща от IV кръг на английската Висша лига.

Дебютен гол на Матаис де Лихт, първи такъв на Маркъс Рашфорд от март месец насам, като и късен на резервата Алехандро Гарначо донесоха победата на „червените дяволи“ и свалиха част от напрежението върху треньора им Ерик тен Хаг.

Лошата новина за него бе, че трима защитници получиха травми, а именно Лисандро Мартинес, Де Лихт и резервата Магуайър.

Първата сериозна опасност се откри пред домакините още в 7-ата минута, когато страхотен шут към далечния ъгъл бе спасен с вещина от Андре Онана.

Отговорът на гостите дойде в 15-ата минута, когато Кристиан Ериксен намери Джошуа Зиркзе пред вратарското поле, но новото попълнение на Юнайтед нанесе слаб удар и то точно в стража на „светците“, който отрази.

В 32-ата минута Саутхемптън получи дузпа след нарушение на Диого Далот, но лятната покупка на домакините Камерън Арчър не изпълни добре наказателния удар и Онана блесна със спасяване.

Както често се случва във футбола, почти веднага след пропуска на „светците“, гостите вкараха гол. Той бе дебютен за лятната им покупка Де Лихт, който се извиси в 35-ата минута и с глава засече центриране на Бруно Фернандеш.

Попадението смути домакините и само 6 минути по-късно те допуснаха още едно такова. Маркъс Рашфорд стреля много технично към далечния долен ъгъл, а липсата на добра видимост не остави шанс на Рамсдейл и топката отново спря в мрежата му. Това бе първи гол на Рашфорд от 189 дни насам.

Секунди преди почивката Юнайтед пропусна още една отлична възможност, тъй като Далот и Де Лихт се засуетиха в противниковото наказателно поле и шутът на нидерландеца бе блокиран.

Второто полувреме започна с нов шанс за гостите, този път пропуснат от друго ново попълнение - Нусаир Мазрауи, чийто изстрел отблизо се удари в близката греда.

След това Юнайтед намали оборотите и чистите голови положения на практика липсваха до края на срещата, която завърши с лоши новини за гостите, защото Лисандро Мартинес, Де Лихт и резервата Магуайър получиха контузии.

Десетина минути преди края капитанът на домакините Джак Стивънс получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Алехандро Гарначо, който дълбоко в добавеното време оформи крайното 3:0

Секунди преди това пък Зиркзе направи още един фрапантен пропуск, но в крайна сметка Юнайтед взе пълния комплект от точки.

С тях „червените дяволи“ вече имат 6, докато Саутхемптън остана без точка в своя актив след 4 поредни загуби.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Саутхемптън: Рамсдейл, Беднарек, Даунс, Диблинг, Арчър, Стивънс, Фернандеш, Сугавара, Угочукву, Уолкър-Питърс, Бреретон Диас;

Манчестър Юнайтед: Онана, Далот, Де Лихт, Мартинес, Мазрауи, Ериксен, Мейну, Диало, Фернандеш, Рашфорд, Зиркзее.