3. Манчестър Юнайтед се върна в топ 4 с класика над Хъл (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед се върна в топ 4 с класика над Хъл (ВИДЕО)

Ван Перси вкара, Ди Мария се контузи при третата поредна победа на „червените дяволи”

Манчестър Юнайтед постигна трета поредна победа, след като надви с класическото 3:0 гостуващия Хъл Сити в мач от XIII кръг на английската Висша лига.

Въпреки това обаче срещата не донесе само положителни емоции за домакините, защото още в началото й травма получи рекордната покупка на „червените дяволи” Анхел ди Мария.

Аржентинецът бе заменен в 14-ата минута, а само две по-късно Крис Смолинг откри резултата. Ударът на бранителя бе париран от стража на „тигрите”, но в употреба влезе трхнологията на голлинията и попадението бе зачетено.

След това „червените дяволи” продължиха да диктуват събитията на терена и логично поведоха с 2:0. Това се случи в 42-ата минута, когато пас на Робин ван Перси намери Уейн Рууни и нападателят с прецизно изпълнение даде аванс от два гола на своите.

Така до почивката домакините имаха над 70% владение на топката, а Ван Перси бе направил повече докосвания до нея (15), отколкото в целия мач срещу Арсенал (13), като се опита да повтори и гола си срещу Испания на Мондиал 2014, но стражът на гостите се намеси.

Головата суша на холандския таран обаче продължаваше повече от месец, преди той да я прекъсне в 66-ата минута с хубав удар от границата на пеналта в горния ъгъл след пас на резервата Андер Ерера.

Благодарение на успеха си Манчестър Юнайтед се върна в топ 4 с 22 точки, а Хъл остана с 11 в своя актив.