3. Манчестър Юнайтед се забавлява на „Олд Трафорд“(ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед се забавлява на „Олд Трафорд“(ВИДЕО)

„Червените дяволи“ докосват топ 4 след класика

Манчестър Юнайтед постигна четвърта поредна победа във всички турнири, след като спечели с класическото 3:0 домакинството си срещу Нотингам Форест от 17-ия кръг на английската Висша лига.

Така „червените дяволи“ вече са пети в класирането и то с мач по-малко от четвъртия Тотнъм, изоставайки само с точка от „шпорите“. Във вторник вечер те решиха всичко в рамките само на 3 минути, в които Маркъс Рашфорд (19) вкара гол и асистира на Антони Марсиал (22) за втория в срещата преди резервата Фред (87) да сложи точка на спора малко преди края.

Наставникът им Ерик тен Хаг остави на пейката Хари Магуайър, въпреки че имаше куп проблеми в защита заради липсата на Диого Далот и Лисандро Мартинес. Така като партньор на Рафаел Варан в центъра на отбраната започна бекът Люк Шоу, който се справи на ниво с непривичната позиция.

В началото на срещата над „Олд Трафорд“ се изсипа сериозно количество дъжд, а още в 6-ата минута „червените дяволи“ удариха греда. Тогава шут на изигралия страхотен мач Маркъс Рашфорд бе блокиран, но топката стигна до Тирел Маласия. Той стреля много мощно от въздуха, ала след намесата на вратаря топката се удари в страничния стълб.

Въпреки това Юнайтед продължи да доминира и не след дълго нанесе бърз двоен удар, с който на практика реши срещата.

В 19-ата минута Маркъс Рашфорд засече от движение подаване на Кристиан Ериксен от ъглов удар и затвърди отличната си форма с гол.

Именно Рашфорд бе в основната и на второто попадение в срещата, паднало само 3 минути след първото. Английският национал напредна чудесно и след красив финт подаде на колегата си в атака Антони Марсиал, чийто изстрел по земя изненада вратаря на гостите и спря в мрежата му за 2:0.

Така още в средата на първата част Юнайтед вече имаше аванс от 2 попадения, ала малко преди паузата той можеше да бъде намален. Нотингам Форест реализира гол чрез Уили Боли, но той бе отменен заради засада след намеса на VAR.

Малко след почивката юношата на домакините и настоящ футболист на гостите Джеси Лингард се контузи, което наложи принудителната му смяна, а не след дълго вратарят Уейн Хенеси блесна с намеса.

След една отлична контраатака, преминала през Рашфорд и Бруно Фернандеш, топката стигна до Антони, чийто изстрел от непосредствена близост обаче бе спасен с вещина от стража на новаците.

В 60-ата минута отново той отрази удар на Антони Марсиал от ъгъла на вратарското поле, за да не позволи на Юнайтед да поведе с 3:0.

В 67-ата минута пак Хенеси се оказа последна преграда, след като Рашфорд стреля от воле, но вратарят изби с крак в корнер.

Не след дълго неговият колега Давид де Хеа също трябваше да показва класа и го стори с двойно спасяване, докато съотборниците му претендираха за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле точно преди атаката на Нотингам.

Такава не последва, а малко преди края резервата Фред оформи класиката, след като в 87-ата минута се възползва от асистенция на игралия силно Каземиро и подпечата трите точки за Юнайтед.

С тях „червените дяволи“ вече имат 29 и са само на 1 от четвъртия Тотнъм, а и са с мач по-малко, докато Нотингам Форест остава на предпоследно място в класирането с 13 пункта в своя актив.

Манчестър Юнайтед – Нотингам Форест 3:0
1:0 Маркъс Рашфорд (19)
2:0 Антони Марсиал (22)