3. Манолев и ПСВ надделяха драматично над Аякс в дербито на Холандия – 4:3

Манолев и ПСВ надделяха драматично над Аякс в дербито на Холандия – 4:3

Срещата на „Филипс Стейдиъм” премина през редица обрати и в крайна сметка завърши с победа за домакините. Българският национал игра на много добро ниво цял мач за ПСВ и даде асистенцията за 4-ия и решаващ гол, дело на Бакал.

Отборът на ПСВ Айндховен постигна изключително драматичен успех с 4:3 над Аякс в най-голямото дерби на холандския футбол. Срещата на „Филипс Стейдиъм” премина през редица обрати и в крайна сметка завърши с победа за домакините. Българският национал Станислав Манолев игра на много добро ниво цял мач за ПСВ и даде асистенцията за 4-ия и решаващ гол, дело на Бакал.

Аякс поведе в резултата още във втората минута, когато капитанът на тима Луис Суарес се възползва от грешка в отбраната на домакините. В 38-ата минута ПСВ изравни, след като Джуджак вкара страхотен гол от пряк свободен удар от колко 30 метра. Само 2 минути по-късно Суарес вкара втория си гол в мача, след като се освободи от отбраната на ПСВ и отблизо даде преднина от 2:1 за Аякс на почивката.

През втората част обаче домакините набързо успяха да обърнат резултата. Първо Бакал се разписа отблизо, а малко по-късно Джуджак вкара втори феноменален гол от пряк свободен удар от много малък ъгъл, с което взриви „Филипс Стейдиъм” и направи резултата 3:2. Аякс обачер не се предаде и в 58-ата минута Урби Емануелсон изравни отново с хубав удар с левия крак от дъгата. Победното попадение падна в 75-ата минута, когато Манолев центрира добре от дясно, Бакал овладя добре и отблизо прониза Стекеленбург за крайното 4:3.

До края на срещата и двата отбора можеха да стигнат до още голове, но Суарес нацели гредата, а удари на Джуджак и Лазович бяха спасени от стража на гостите. Така ПСВ и Станислав Манолев записаха първата си победа за новия сезон в холандската Ередивизи и се изкачи на 6-о място с актив от 5 точки. Аякс пък е трети с точка повече.

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл