3. Манолев и ПСВ срещат Валенсия в 1/8-финалите на Лига Европа (видео)

Манолев и ПСВ срещат Валенсия в 1/8-финалите на Лига Европа (видео)

Грандът от Айндховен отстрани турския Трабзонспор с общ резултат 6:2

Българският национал Станислав Манолев игра цял мач за своя ПСВ Айндховен, който се класира за 1/8-финалите на турнира Лига Европа, разбивайки у дома турския Трабзонспор с 4:1.

Холандците, които спечелиха първия мач с 2:1, решиха всичко още преди почивката на двубоя в Айндховен. Те поведоха с три попадения, благодарение на Мертенс (’15), Матавз (’31) и Стротман (’38) и така взеха солиден аванс от 5:1 в общия резултат.

Все пак, две минути преди почивката, Бюрак Йълмаз вкара почетно попадение за гостите, но почти веднага след това стражът Толга Зенгин получи директен червен картон и остави Табзон с човек по-малко на игрището.

През второто полувреме срещата на практика се доиграваше и затова логично се стигна само до един гол, дело на словенеца Тим Матавз, разписал се за втори път в срещата.

Така ПСВ се класира за следващата фаза на надпреварата, където ще се изправи срещу испанския Валенсия.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе