3. Мъри и Астана защитиха историческата титла в Казахстан с късен гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българският треньор стана шампион за втори пореден път по изключително драматичен начин

Българският треньор Станимир Стоилов стана за втори пореден път шампион с Астана в Казахстан!

След като в дебютния си сезон специалистът изведе тима до първа в историята титла на страната, сега отборът успя да я защити и то по изключително драматичен начин.

Преди началото на последния кръг от шампионските плейофи Астана имаше 43 точки в актива си, с една повече от Кайрат.

В средата на второто полувреме преследвачите останаха с човек повече при домакинството си срещу Ордабаши и поведоха в 64-та минута, а в 83-ата решиха всичко с второ попадение.

По същото време обаче Астана така и не успяваше да се разпише вкъщи срещу третия в таблицата тим на Актобе, който има втората по сила защита в лигата.

Всичко се реши малко преди края, когато Сергей Хижниченко от гостите си изпусна нервите и получи директен червен картон в 85-ата минута - едва шест, след като се появи на терена. Момчетата на Мъри се възползваха мигновено от числения си превес и обсадиха съперниковото наказателно поле.

В 87-ата минута голмайсторът Кабананга бе намерен с хубав пас и прати топката в далечния ъгъл, за да овековечи мача в историята на Астана.

След успеха си тимът събра 46 точки, с една повече от вицешампиона Кайрат, който надви преди три кръга.

С бронзовите отличия е Актобе (32 т.), докато Иртиш на Димитър Димитров остана последен в шампионските плейофи. Момчетата на Херо паднаха от Атирау с 0:1 като гости и останаха с 25 точки.