3. Мъри Стоилов и Астана на плейоф за ШЛ след драма с ХИК (+ВИДЕО)

Мъри Стоилов и Астана на плейоф за ШЛ след драма с ХИК (+ВИДЕО)

Отборът на българския специалист прави обрат от 0:2 за крайното 4:3, ще играе минимум в групите на Лига Европа

Казахстанският Астана, който е воден от старши треньора Станимир Стоилов, се класира за плейофната фаза за влизане в групите на най-престижния европейски клубен турнир Шампионска лига. Отборът се наложи по изключително драматичен начин над ХИК Хелзинки за крайното 4:3.

Домакините от Астана доиграха двубоя с човек по-малко, след като в 71-ата минута Патрик Твумаси получи червен картон, но въпреки това тимът показаха характер и се пребори за победата. Освен това те губиха малко преди края на първото полувреме с 0:2.

Тимът от Казахстан бе отправил впечатляващите 20 удара по посока на вратата, като 11 от тях бяха в нейните очертания.

Плейофните двубои ще се проведат на 18 и 19 август, а реваншите ще са на 25 и 26 август.

Резултатът бе отрит в  4-ата минута от гостите. Тогава центриране на Атому Танака намери Осман Джалоу, който с точен изстрел вкара за 1:0.

В 42-ата минута пък голмайсторът се превърна в асистент, след като с глава подаде към Гидеон Баа, който също с глава реализира за 2:0 и така доближи своя отбор до следващата фаза.

Патрик Твумаси обаче върна Астана в играта още преди почивката след прекрасен изстрел извън наказателното поле.

Само 2 минути след подновяването на играта домакините вече бяха изравнили след точно изпълнение от дузпа на Роджър Каняс.

В 56-ата минута пък обратът вече бе пълен. Дмитрий Шомко препарира вратаря Даниел Орлунд с изстрел от далечно разстояние, който попадна в горния десен ъгъл.

Всичко изглеждаше добре за Астана преди един от голмайсторите Твумаси да получи директен червен картон за грубо нарушение и така да остави съотборниците си с човек по-малко в последните 20 минути на мача.

Казахстанският тим все пак удържаше резултата до 85-ата минута, когато Марин Аничич фаулира Алон Йефет в наказателното поле и това доведе до дузпа за ХИК. Ерфан Зенели се възползва и реализира за 3:3, което пращаше финландския шампион в плейофната фаза.

Момчетата на Мъри Стоилов обаче нямаха намерение да се предават и се втурнаха в атака. Те обаче можеха да нямат смисъл, след като във втората минута на добавеното време Формозе Менди нацели греда за ХИК.

В следващата минута Астана получи шанс за гол. След центриране от корнер, на близката греда Буржан Джолчиев отклони с глава към Евгени Постников, който от непосредствена близост успя да засече и да вкара за 4:3, с което класира своя тим в следващата фаза, а и минимум в групите на Лига Европа.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм