3. Марсело Биелса: Щастлив съм да се изправя срещу Спортинг (Лисабон) на полуфиналите

Снощи баските завършиха наравно 2:2 втория си мач срещу Шалке 04 от четвъртфиналната фаза на турнира, а заради победата си с 4:2 в първия двубой между двата отбора, играчите на Марсело Биалса продължават напред в надпреварата

Наставникът на Атлетик Билбао Марсело Биелса призна, че е щастлив да се изправи срещу Спортинг (Лисабон) в полуфиналите на Лига Европа. Снощи баските завършиха наравно 2:2 втория си мач срещу Шалке 04 от четвъртфиналната фаза на турнира, а заради победата си с 4:2 в първия двубой между двата отбора, играчите на Марсело Биелса продължават напред в надпреварата.

”Португалският футбол е много атрактивен и аз съм щастлив да се състезаваме с тях (Спортинг Лисабон), тъй като те принадлежат към йерархията на футбола в страната”, коментира Биелса.

Наставникът на Атлетик (Билбао) бе на мнение, че вчерашното равенство на отбора му срещу Шалке 04 е било справедлив резултат.

”Равенството беше справедливо, това е положителен резултат”, смята Биелса.

През уикенда баските се изправят срещу Севиля в мач от Примера Дивисион.