3. Марсилия изпусна Милан на "Сан Сиро" - 1:1

Марсилия изпусна Милан на "Сан Сиро" - 1:1

Французите удрят две греди, борбата за класиране на осминафиналите се завърза.

Милан и Марсилия не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в изключително интересен и оспорван мач от група "С" на Шампионската лига. Гостите определено могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от "Сан Сиро", след като на два пъти удари на удари на френските играчи срещаха гредите. Марко Бориело откри за "росонерите" в 11-ата минута, но само пет по-късно Лучо възстанови равенството, което се запази и до самия край на двубоя.

Срещата изненадващо започна с лек натиск на гостите от Марсилия, а Брандао и Лучо пробваха рефлекса на вратаря Дида. В 9-ата минута Шейру центрира от пряк свободен удар, Хайнце се пребори за позиция в наказателното поле и стреля с глава, но ударът му бе слаб и излезе в аут. Две минути по-късно играчите на Милан успяха да открият резултата при първото си чисто голово положение. Марко Бориело бе изведен в наказателното поле на Марсилия. Нападателят преодоля елементарно Хайнце и след това с хубав диагонален удар прокара топката между краката на Манданда.

В 16-ата минута гостите успяха да изравнят. Нианг проби по лявото крило, преодоля Одо, стигна до аутлинията и центрира остро. Дида не успя да избие топката по най-добрия начин и тя попадна в краката на Лучо, който хладнокръвно насочи кълбото в опразнената врата – 1:1. Три минути по-късно Абриел стреля от 25 метра, но този път бразилският страж на „росонерите” се намеси добре.

В 25-ата минута Пирло с хубав далечен пас намери Бориело в наказателното поле. Таранът на Милан си спря топката, но точно преди да стреля, Диавара със самоотвержен шпагат успя да избие коженото кълбо. Десетина минути по-късно Тиаго Силва с пас над 60 метра прехвърли Диавара, Пато овладя топката и веднага стреля с левия крак, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. В даденото от рефера добавено време на първото полувреме Нианг отново проби по лявото крило и центрира остро в малкия пеналт, но Брандао не успя да засече кълбото. В ответната атака Тиаго Силва се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в полето на гостите, но ударът му мина над гредата.

В 51-ата минута Пирло се опита да изненада Манданда с шут от 30-ина метра, но френският национал внимаваше и успя да избие топката. Пет минути по-късно Пато стреля от 23 метра, но топката мина над вратата. В 59-ата минута Роналдиньо показа много добра техника, влезе в полето и точно преди да стреля бе съборен от Диавара, но реферът даде знак играта да продължи, въпреки че бразилският магьосник претендираше за дузпа. Шест минути по-късно Нианг напредна по лявото крило и центрира в малкия пеналт към Брандао, който от 5-6 метра не успя да разстреля Дида, а нацели напречната греда. Няколко минути по-късно Зеедорф получи топката в малкия пеналт на Марсилия, но ударът му бе блокиран от притичал бранител.

В 80-ата минута Абриел центрира опасно към далечната греда, бразилският страж на Милан не се намеси добре, но и Хайнце не успя с глава да насочи топката в опразнената врата. В 86-ата минута играчите на Марсилия пропуснаха нов златен шанс да отбележат втори гол. След центриране от корнер Диавара се извиси над всички и стреля с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата пазена от Дида. До края на мача и двата отбора се опитаха да стигнат до нов гол, но в крайна сметка равенството на "Сан Сиро" се запази.

Така играчите на Милан могат да бъдат доволни, че успяха да спечелят много важна точка при домакинството си на Марсилия. В последния мач от груповата фаза "росонерите" гостуват на аутсайдера Цюрих и при победа ще са сигурни за 1/8-финалите. Марсилия пък ще трябва да победи като домакин Реал (Мадрид) и да се надява Милан да не постигне успех в Швейцария.

Милан – Олимпик Марсилия 1:1
1:0 Бориело (11’)
1:1 Лучо (16')

Милан: Дида, Одо (28’ Абате), Неста, Силва, Дзамброта, Амброзини, Пирло, Зеедорф, Пато, Роналдиньо, Бориело

Марсилия: Манданда, Бонарт, Диавара, Хайнце, Тайво, Лучо (66’ Коне), Абриел, Сисе, Шейру (85’ Мориентес), Брандао, Нианг (73’ Бен Арфа)

2 Засади 1
30' 15'' Владеене на топката (време) 27' 4''