3. Марсилия отстрани Твенте след изпълнение на дузпи

Марсилия отстрани Твенте след изпълнение на дузпи

Отборът на Марсилия успя да отстрани холандския Твенте от турнира за Купата на УЕФА след изпълнение на дузпи. Резултатът от първата среща бе 1:0 за холандците, но в този мач френският състав успя да постигне победа със същия резултат и така направи драмата на стадион „Арке” пълна, като прати двубоя в продължения, а след тях последва и лотарията на дузпите. При тях французите се оказаха с по-здрави нерви и успяха да достигнат до победата.

Срещата започна нервно с множество грешни подавания, основно в средата на терена. Постепенно гостите успяха да вземат инициативата и започнаха да пресират съперника по целия терен. Така в 24-тата минута звездата на гостите Хатем Бен Арфа стреля с левия крак от средата на наказателното поле и прати топката в горния ъгъл на вратата пазена от Бошкер за 1:0. След попадението играта се изравни, а двата отбора успяха да създадат няколко голови възможности, но без успех за двата тима. При този резултат дойде и почивката на стадион „Арке”.

Второто полувреме започна по подобие на първото, с накъсана игра и поредица грешни пасове. Към 55-ата минута съставът на Марсилия отново пое инициативата, а с пропуски се отличиха Нианг и Бен Арфа. Двубоят продължи с накъсана игра, с повече нарушения в средата на терена, като и двата отбора гледаха да не сбъркат в защита. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и редовното време завърши при този резултат, като по този начин мачът бе пратен в продължения.

В първото продължение отборите не сътвориха почти нищо интересно, освен 1-2 спасявания на вратаря на гостите Стив Манданда. През второто продължение домакините се опитаха да решат мача в своя полза, като имаха някои опасни положения. В 27-ата минута от продълженията след центриране от корнер на Янсен, резервата на домакините Херси удари гредата, но резултатът остана непроменен. При този резултат дойде краят на мача, което означаваше, на стадион „Арке” щяха да се изпълняват дузпи, за да се определи крайният победител от двубоя.

При дузпите Нкуфо от домакините пропусна още първата. Победата за Марсилия изглеждаше сигурна преди Зиани да пропусне 5-ата дузпа и да направи драмата пълна. Гостите успяха да победят при ударите от бялата точка със 7:6, след като Райкович от домакините изпусна решаващата дузпа за Твенте.

Твенте – Олимпик (Марсилия) 0:1
0:1 Бен Арфа 24’