3. Марсилия стартира с равенство новото първенство, ПСЖ с домакинска загуба от Лориен

Вижте всички резултати от изигралите се днес мачове във Франция

Вицешампионът от миналото първенство Марсилия започна с равенство у дома новата кампания. Съставът на Дидие Дешан завърши наравно 2:2 срещу Сошо на своя „Стад Велодром”.

Още в 3-ата минута Лоик Реми от Марсилия можеше да открие, но вратарят на гостите Теди Ришер изби с усилие в корнер. В следващите минути домакините опитаха да упражнят натиск, но той не бе достатъчно масивен и не доведе до никакви наистина стопроцентови голови положения. Все пак в 35-ата минута Андре Аю бе изведен на изгодна позиция, но ганаецът стреля разочароващо в аут. Само 3 минути по-късно обаче Лучо Гонзалес откри. Рикошет в защитник на Сошо след центриране отдясно попадна на крака на аржентинеца, който от границата на наказателното поле безпощадно изпрати топката в мрежата за 1:0. Секунди по-късно Лоик Реми излезе сам срещу вратаря Ришер, преодоля го, но си поведе малко по-дълго топката и последвалият шут излезе в аут. Това бе и последната опасна ситуация за първото полувреме. През тази първа част отборът на Марсилия бе пълен господар на терена, но тимът на Дидие Дешан се оттегли на почивката само с един гол аванс.

Втората част на мача започна ударно. Първо съставът на Сошо изпусна първото си добро положение за гол, Марвин Мартен стреля от малък ъгъл много опасно, но Манданда се намеси. В следващата атака марсилци пък пропуснаха отлична възможност за удвояване на преднината си. Както и при първия гол, домакините атакуваха отдясно, а центрирането стигна до голмайстора Лучо Гонзалес, който насочи топката много добре, но Ришер отби топката в гредата и така предодврати сигурен гол в своята врата. В 58-ата минута „Стад Велодром” бе смълчан. Най-добрият в редиците на Сошо Марвин Мартен бе намерен непокрит в наказателното поле на противника и 23-годишният полузащитник направи безпомощен стража на домакините Манданда за 1:1. 10 минути по-късно защитникът на Марсилия Сюлейман Диавара се намеси решително за своя тим, чистейки насочената към Кевин Анан от Сошо топка, в корнер. Но минута по-късно прошка за високомерните домакини нямаше – Винсент Ногуейра препарира Манданда с удар от 15 метра, за да може обратът да е пълен – 2:1 за Сошо. Това обаче далеч не бе всичко в този страхотен двубой. Лоик Реми отново възстанови равенството възползвайки се от центриране от корнер. След изравнителното попадение домакините опитаха да потърсят победата в мача, но нови голове така и не паднаха и резултатът остана 2:2.

Новобогаташите от ПСЖ пък се изложиха сериозно у дома срещу Лориен. Отборът, пръснал най-много пари за трансфери това лято, загуби с  0:1, а автор на единствения гол в мача бе Жулиен Кереча разписал се в 27-ата минута. Шампионът Лил завърши наравно 1:1 като гост на Нанси. Дебюши откри за „песовете” в 47-ата минута, но автогол на Бериа в 61-ата минута лиши тимът на Руди Гарсия от победата. Друг от смятаните за фаворит през този сезон отбор, този на Лион, нямаше големи трудности при гостуването си на Ница. „Хлапетата” спечелиха с 3:1, а головете вкараха Лисандро, Гомис и Гоналонс. Муние пък се разписа за домакините.