3. Мартин Георгиев стана шампион с Барселона

Мартин Георгиев стана шампион с Барселона

Каталунците до 19 години станаха шампиони в "Дивизията на честта"

Отборът на Барселона до 19 години, в който играе Мартин Георгиев, стана шампион в "Дивизията на честта".

Младите каталунци, водени от Оскар Лопес, победиха с 2:1 Корнея, с което си осигуриха първото място. Българския талант се появи в игра през втората част, когато паднаха и трите гола в мача.

В 51-ата минута Унай Ернандес даде аванс на Барса, а в 68-ата Анхел Аларкон го удвои. В добавеното време на срещата Карлес Гаридо вкара почетното попадение за гостите.

След като си осигури първото място група 3 на "Дивизията на честта", която включва отбори от Каталуния, Арагон и Балеарските острови, тимът на Барса ще играе за "Купата на шампионите".

За тази надпревара се класират шампионите от седемте дивизии и най-добрият втори отбор от тях. Регламентът в тази надпревара включва четвърфинали на разменено гостуване. Победителите от тях се класират за "финална четворка", полуфиналите и финала са в един мач на терен, определен от Испанската кралска футболна федерация.